No 1. janvāra gaidāmas pamatīgas nodokļu izmaiņas lielākajai daļai iedzīvotāju, paziņojusi ministrija

Pensionāriem nodokļu slogs ievērojami samazināsies, jo nākamgad viņu neapliekamais minimums tiks palielināts no pašreizējiem 500 eiro līdz 1000 eiro mēnesī, kas būtiski uzlabos vecāka gadagājuma cilvēku finansiālo situāciju.

 

 

 

Foto avots: screenshot

Lai vienkāršotu darbaspēka nodokļu sistēmu, tiek plānots noteikt vienotu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi 25,5% apmērā visiem ienākumiem līdz 105 300 eiro gadā (8 775 eiro mēnesī). Ienākumiem, kas pārsniedz šo robežu, tiks piemērots solidaritātes nodoklis 33% apmērā.

 

Kā jau minēts, tiek plānots pakāpeniski palielināt minimālo algu, lai veicinātu ienākumu izlīdzināšanu un samazinātu sociālo nevienlīdzību. Saskaņā ar plāniem, minimālā alga 2025. gadā pieaugs no 700 eiro līdz 740 eiro mēnesī, 2026. gadā sasniegs 780 eiro, 2027. gadā – 820 eiro, bet 2028. gadā tā sasniegs 860 eiro mēnesī.

Turklāt neapliekamais minimums tiks saglabāts nemainīgs visiem ienākumu līmeņiem, kas ļaus iedzīvotājiem saglabāt lielāku daļu no saviem ienākumiem, lai arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme tiks palielināta no 20% un 23% līdz 25,5%.

Foto avots: screenshot

Kad cilvēki tērē vairāk, nauda ātrāk pārvietojas ekonomikā. Šī “naudas apgrozījuma ātruma” pieaugums veicina vairākas nozares, tostarp mazumtirdzniecību, transportu un pakalpojumus, radot plašāku ekonomisko aktivitāti.

Putnu fermas darbiniece dalījās padomos, kā samazināt ķīmisko vielu daudzumu veikalā nopērkamajā vistas gaļā

Zemāki nodokļi ļauj cilvēkiem vairāk līdzekļu novirzīt savām vajadzībām un vēlmēm, piemēram, veselības aprūpei, izglītībai, mājoklim vai brīvā laika aktivitātēm. Uzlabota dzīves kvalitāte var veicināt augstāku darba produktivitāti un lielāku iedzīvotāju motivāciju, kas ilgtermiņā stimulē ekonomikas izaugsmi.

Leave a Comment