No 2025.gada šajā Latvijas pilsētā tiks par 200 eiro palielināts konkrētais pabalsta apmērs

Kā tiek noteikts minimālais uzturlīdzekļu apmērs

Minimālo uzturlīdzekļu apmēru aprēķina, ievērojot Ministru kabineta (MK) noteikumus Nr. 37 “Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam”. Aprēķinos tiek ņemta vērā valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga un bērna vecums. 2025.gadā minimālā alga pieaugs par 5,7%, sasniedzot 740 eiro. Līdz ar to tiek mainīts arī minimālais uzturlīdzekļu apmērs.
Atkarībā no bērna vecuma minimālais uzturlīdzekļu apmērs būs šāds:

katram bērnam no piedzimšanas līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai – 25% no MK noteiktās minimālās algas jeb 185 eiro mēnesī;
katram bērnam no septiņu gadu vecuma līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai – 30% no MK noteiktās minimālās algas jeb 222 eiro mēnesī.
Uzturlīdzekļi neatkarīgi no mantas stāvokļa vai citām apstākļiem

Bieži tiek saņemti jautājumi par situācijām, kurās vecākiem ir grūtības segt uzturlīdzekļus, piemēram, kad viens no vecākiem ir izveidojis jaunu ģimeni, pašam jāuztur vairāki bērni no citām attiecībām vai ir citas dzīves radītas sarežģītas situācijas. Neskatoties uz šiem apstākļiem, uzturlīdzekļi bērnam ir jāmaksā neatkarīgi no vecāka mantas stāvokļa vai citiem personīgiem apstākļiem.

Lasi vēl: Nevaru iedomāties svētku galdu bez šīs gardās padomju uzkodas. Es to noteikti pagatavošu Jaungada vakaram un iepriecināšu savus viesus

Likums šajā jautājumā ir stingrs un nepiekāpīgs. Civillikuma 179. pants nosaka, ka vecākiem – gan mātei, gan tēvam – ir pienākums, atbilstoši savām spējām un mantas stāvoklim, uzturēt bērnu līdz brīdim, kad viņš spēj sevi apgādāt pats. Šis pienākums neizbeidzas arī tad, ja bērns vairs nedzīvo kopā ar vecākiem vai ir šķirts no ģimenes.

Tāpēc rūpes par bērna uzturēšanu vecākiem saglabājas arī tad, ja viņu dzīves ceļi ir šķīrušies un katrs ir izveidojis jaunu ģimeni.

Leave a Comment