No 2025.gada visos Latvijas veikalos pazudīs šis konkrētais produkts. Saskaņā ar šodien spēkā stājušos likuma grozījumiem veikalos vairs nav atļauts piedāvāt konkrētos produktus.
2019.gadā spēkā stājās likuma grozījumi, kas noteica, ka plastmasas iepirkumu maisiņus patērētājiem vairs nedrīkst izsniegt bez maksas. Šajos grozījumos tika paredzēta atkāpe attiecībā uz ļoti vieglās plastmasas maisiņiem, kurus drīkstēja izmantot higiēnas nolūkos vai vaļējas pārtikas primārai iepakošanai, jo to izmantošana palīdz novērst pārtikas izšķērdēšanu.
Šodien stājušies spēkā jauni likuma grozījumi, kas joprojām saglabā šo izņēmumu ļoti vieglās plastmasas maisiņiem, taču pārējos plastmasas maisiņus tirdzniecības vietās aizliegts piedāvāt. Tie jāaizstāj ar videi draudzīgākiem iepakojuma materiāliem, piemēram, papīru, kartonu, dabisko šķiedru vai bioplastmasu.
Likumdevēji ar šiem grozījumiem cer veicināt iepirkumu maisiņu lietošanas ieradumu maiņu, mudinot patērētājus izvēlēties pārdomātu un ilgtspējīgu risinājumu, kā arī samazināt kopējo izlietotā iepakojuma apjomu. Papildus tiek mērķēts veicināt pieprasījumu pēc iepakojumiem, kas izgatavoti no dabiskām un bioloģiski noārdāmām izejvielām, piemēram, papīra, kartona vai bioplastmasas, tādējādi sekmējot vides ilgtspēju.
Lasi vēl: Sliktas ziņas no 1.janvāra visiem Latvija šoferīšiem saistībā ar cenu izmaksām
Vēl svarīga informācija..
Centrālās statistikas pārvaldes dati par darba ņēmējiem ar ienākumiem minimālās algas apmērā vai zemāk 2023. gadā atklāj, ka privātajā sektorā šādu darba ņēmēju skaits sasniedza 99 270, kas veido 18,6% no visiem nodarbinātajiem šajā sektorā. Kopējais darba ņēmēju skaits privātajā sektorā bija 131 584. Sabiedriskajā sektorā minimālās algas līmenī vai zemāk atalgoti bija 29 012 darba ņēmēji, kas veido 12,6% no visiem sabiedriskajā sektorā strādājošajiem.
No 2020. līdz 2023. gadam sabiedriskajā sektorā bija vērojams neliels minimālās algas un zemāku algu saņēmēju īpatsvara pieaugums – no 10,4% 2020. gadā līdz 12,6% 2023. gadā. Tajā pašā laikā privātajā sektorā šādu darbinieku īpatsvars samazinājās no 21,2% līdz 18,6%.
Zvaigžņu eksperti nosauca Zvaigžņu zīmes, ar kurām ir bezjēdzīgi strīdēties