Pastāstīsim, no kurienes mājā nāk mušas un kā ar tautas metožu palīdzību no tām atbrīvoties.
Šie kaitinošie radījumi mājoklī var parādīties pārtikas atkritumu un augsta mitruma dēļ, arī ielidot pa atvērtiem logiem un durvīm.
No kurienes nāk mušas
Lai mušas ielidotu jūsu mājā, ir nepieciešami noteikti apstākļi.
Pārtikas atkritumi. Atvērti atkritumu spaiņi, noplūduši krāni, ēdiena atliekas uz galda – tas viss ir barības avots mušām. Tāpēc jums noteikti viss rūpīgi jātīra un jāmazgā, īpaši karstā laikā.
Augsts gaisa mitrums. Ja mājoklī ir liels mitrums, mušas noteikti parādīsies. Tāpēc, ja kaut kur ir kaut kas izlijis, vai kaut kur kaut kas pil, kukaiņi lidinās gan vasarā, gan ziemā.
Plaisas griestos, grīdā un sienās. Mušas var iekļūt pat grūti aizsniedzamās vietās, tāpēc jārūpējas par to, lai jūsu mājoklī nebūtu spraugu.
Mājas augi. Kukaiņi parādās nogatavojušos augļos un augsnē, tie var būt drozofila un brūnās mušas.
Atkritumi mājas tuvumā. Ja pie logiem ir atkritumu tvertnes ar atkritumiem, tad mušas noteikti ielidos jūsu mājā.
No ielas. Mušas lido pa atvērtiem logiem un durvīm, ja tās nav aizsargātas ar tīklu.
Kā atbrīvoties no mušām, izmantojot tautas metodes
Ēteriskā eļļa. Mušas nepanes lavandas, bazilika, piparmētras un eikalipta smaržu. Tāpēc var iegādāties aromlampu vai dažus pilienus pievienot ūdenim un izsmidzināt istabu.
Ligroīns. Kukaiņi baidās no spirta smaržas, tāpēc izsmidziniet māju ar ūdeni, kurā iepilti daži pilieni ligroīna.
Ābolu sidra etiķis. Etiķi var izmantot, lai izgatavotu lamatas. Ielejiet nedaudz šķidruma burkā un aizvākojiet ar vāku, iepriekš tajā izveidojot caurumus. Kukaiņi, nokļuvuši šādā slazdā, nekad no tā neizkļūs.
Pelargonijas un papardes. Ja jums ir piemājas zemes gabals, iestādiet tajā šos dekoratīvos augus – mušas baidās no to smaržas.
Pīlādži un plūškoks. Arī šie augi ir diezgan efektīvi cīņā ar kukaiņiem, tāpēc neiznīciniet tos, ja tie ir auguši jūsu dārzā. Jo vairāk šādu augu būs uz zemes gabala, jo mazāk mušu būs jūsu mājā.