Noderīgi padomi, kā no sava zemes gabala aizvākt krūmus un mazus kokus ar dziļām saknēm

Noņemšanas process

Auga atzarošana. Sāciet ar zaru apgriešanu. Ar dārza griešanas šķērēm nogrieziet visus lielos zarus, atstājot tikai galveno stumbru. Tas ļaus koncentrēties uz auga galvenās daļas noņemšanu.

Stumbra nogriešana. Pēc zaru atdalīšanas vienā stumbra pusē, kurā vēlaties, lai koks nokrīt, apmēram trešdaļas dziļumā veiciet griezumu. Pēc tam nogrieziet pretējo pusi, līdz augs noliecas un nokrīt vēlamajā virzienā. Šis solis ir jāveic uzmanīgi, jo nepareizs griezums var izraisīt bīstamu kritienu.

Celma noņemšana. Kad augs ir nokritis, ar motorzāģi sagrieziet stumbru mazākos gabalos. Pēc tam ar lāpstu atrociet celmu, lai atklātu sakņu sistēmu. Saknes nogrieziet ar dārza šķērēm un izceliet tās no zemes. Šis solis palīdzēs pilnībā atbrīvoties no vecā auga paliekām un nodrošinās tīru ainavu nākotnē.

Dziļo sakņu likvidēšana

Dziļi augsnē iesakņojušās saknes var būt īsts izaicinājums. Šeit ir sniegti daži padomi, kā tās noņemt.

Atklājiet sakni. Sāciet ar lāpstu rakt ap saknēm, pakāpeniski tās atdalot. Pēc tam ar rokas lāpstiņu vai zāģīti uzmanīgi atbrīvojiet saknes no augsnes.

Pārgrieziet saknes. Ar dārza grieznēm nogrieziet saknes pēc iespējas tuvāk auga pamatnei.

Izņemiet saknes. Ja sakne ir pārāk dziļa, iespējams, būs jāizmanto neliels ekskavators vai speciāla celmu frēze, lai to pilnībā noņemtu.

Aizbērt bedri. Pēc sakņu izņemšanas aizbērt bedri ar augsnes un komposta maisījumu. Pamatīgi sablīvējiet materiālu un aplaistiet, lai augsne nostabilizētos, tas nodrošinās stabilitāti un labvēlīgus apstākļus jaunajiem stādījumiem.

Iespējamās problēmas

Nepilnīga sakņu sistēmas likvidēšana var radīt vairākas problēmas.

Barības vielu izsmelšana. Sapuvušas saknes var kļūt par barības vielu avotu kaitēkļiem, tas negatīvi ietekmēs augsnes kvalitāti un samazinās augsnes auglību.

Šķēršļi. Pamestas saknes var traucēt turpmākai rakšanai vai pazemes inženierkomunikāciju izbūvei, kā arī var stimulēt jaunu dzinumu augšanu.

Augsnes sablīvēšanās. Iznīkušas saknes atstāj dobumus, kas laika gaitā var izraisīt augsnes sablīvēšanos, apgrūtinot jaunu augu iesakņošanos un pasliktinot drenāžu.

Leave a Comment