Noskaidrots, kāpēc suņi žāvājas un ko tas patiesībā nozīmē

Foto – Pixabay

Jebkurš saimnieks ir manījis, ka ir dažādas situācijas, kad viņa mīlulis biežāk sāk žāvāties. Un, kā izrādās, tam ir pavisam vienkārši izskaidrojumi, taču ne vienmēr mēs, cilvēki, tos zinām.

Noskaidrosim kopā, ko tad patiesībā tas nozīmē. Tātad, suņu žāvāšanās patiesībā ir interesanta un ar dažādām emocijām un fiziskiem stāvokļiem saistīta uzbedība. Tāpat kā cilvēkiem, suņu žāvāšanās ir fizioloģiska reakcija, kas var izpausties dažādu iemeslu dēļ.

Suns ir satraukts

Suņi bieži žāvājas, kad ir emocionāli saspringti vai jūtas neomulīgi. Tas ir žests, ko dzīvnieki izmanto, lai sevi nomierinātu. Piemēram, ja suns atrodas jaunā vidē vai satrauktā situācijā, žāvāšanās var palīdzēt tam nomierināties un atbrīvoties no uztraukuma. Dažreiz suņi žāvājas arī, lai parādītu “stop” citiem suņiem vai cilvēkiem, piemēram, kad kāds tuvojas pārāk strauji vai rīkojas pārāk intensīvi, kas sunim nepatīk.

Foto – Pixabay

Suņi biežāk žāvājas saimniekiem

Interesanti, ka suņi mēdz žāvāties “lipīgi” – līdzīgi kā cilvēkiem, viņu žāvāšanās ir “lipīga”, un tas tiek uzskatīts par empātijas pazīmi. Pētījumi rāda, ka suņi biežāk žāvājas, redzot savus saimniekus un tos, kas viņiem patīk. Svešinieku klātbūtnē suņi žāvājas ļoti reti, izņemot augstāk minēto punktu.

Lasi vēl: Beidzot kļuvis zināms, kāpēc kaķiem tik ļoti patīk rotaļāties kartona kastēs un iepirkumu maisiņos

Nogurums vai miegainība

Vienkāršākais un biežākais žāvāšanās iemesls ir tāds pats kā cilvēkiem – suns ir noguris un viņam nāk miegs.

Foto – Pixabay

Suns “dzesējas”

Žāvāšanās var arī palīdzēt sunim atdzesēties. Atverot muti un ieelpojot vēsu gaisu, suns var sevi nedaudz atdzesēt, jo šis gaiss izplūst cauri mutei. Šī teorija ir plaši pētīta un izskaidro žāvāšanos ne tikai suņiem, bet arī citiem dzīvniekiem.

Mainīs aktivitāti

Žāvāšanās var būt arī zīme, ka suns gatavojas mainīt aktivitāti. Tas varētu notikt, piemēram, pirms suns gatavojas doties gulēt vai tieši pēc miega, kā arī pirms vai pēc fiziskām aktivitātēm. Tā ir sava veida “atmodināšanās” reakcija, kas var palīdzēt sunim pāriet no vienas fāzes uz otru.

Leave a Comment