Noteikti jūlijā baro burkānus – tie būs lielāki un raža būs izcila

Pateicoties pelnu mēslojumam ir iespējams bagātināt burkānus ar tādiem noderīgiem elementiem kā magnijs, nātrijs, kālijs u.c. Rezultātā daudz labāk aug burkānu saknes un arī izskatās tās daudz veselīgākas.

Pelni ir ne tikai mēslojums, bet arī lielisks līdzeklis, kas pasargā no kaitēkļiem un slimībām. Ar pelnu palīdzību dārzkopji padara skābu augsni sārmaināku.

Ja ir nepieciešams atslābināt grunti, nepieciešams izmanot pelnus. Tie padarīs zemi ne tik blīvu. Tādā veidā saknes var daudz labāk un ātrāk augt, jo viņām būs labāka piekļuve skābeklim.

Burkāni izaugs daudz saldāki, ja burkānu dobes apkaisīs ar pelnu mēslojumu.

Pelnu mēslojuma priekšrocības

• Pelni stimulē ātrāku skaņu attīstību, un tam sekojoši ir iespēja ātrāk novākt ražu;
• Dārzeņi izaug sulīgi;
• Burkānu sakņu sistēma ir attīstīta ļoti labi;
• Auga zaļā masa ir apjomīga un veselīga.

Šis mēslojums nevar radīt burkāniem kaitējumu, tāpēc ar nevajag īpaši uzmanīties.

Lasi arī: Kāpēc medus burkā virs medus veidojas baltas putas un ko tas nozīmē?

Pirms burkānus apstrādāt ar pelnu mēslojumu, nepieciešams izravēt visas nezāles. Līdzās tam ieteicams izretināt arī burkānus. Rezultātā mēslojums daudz dziļāk nokļūs zemē.

Pelnu mēslojumu var izmantot no sadedzinātiem kartupeļiem, bietēm vai salmiem. Bet īpaši vērtīgi un barojoši ir pelni no griķiem un saulespuķēm. Var pagatavot pelnu mēslojumu no sausām vīnogu lapām.

Nekādā gadījumā nedrīkst izmantot pelnu mēslojumu, kas palicis pēc sadzīves atkritumu sadedzināšanas. Šādos pelnos ir ļoti daudz toksīnu. Tie, savukārt, atstāj negatīvu ietekmi uz burkāniem.

Jūlijā, veicot mēslošanu, var sagatavot sekojošu uzlējumu: 200 g pelnu sajauc ar 10 litriem ūdens. Atstāj nostāvēties 12 stundas. Pēc tam uzlējums ir pilnā mērā gatavs lietošanai!

Arī interesanti: Es vienmēr glabāju folijas sloksnes savā virtuves piederumu atvilktnē. Kāpēc par to iepriekš nebiju aizdomājusies?

Leave a Comment