Oktobrī pat +25 grādi: kas ir zināms un vai tiešām varēsim sagaidīt vasaras cienīgu karstumu rudens vidū

Šonedēļ Latvijā paredzams pārsvarā sauss laiks, tomēr nedēļas nogalē no rietumiem pietuvosies ciklons, kas var atnest lietu, brīžiem apmācies laiku un nelielus nokrišņus, kā prognozē sinoptiķi.

Darba nedēļas gaitā laiku noteiks anticiklona ietekme, tādēļ lieli nokrišņi nav gaidāmi. Mākoņu daudzums būs mainīgs — dažbrīd debesis skaidrosies, citreiz tās klās mākoņi. Vējš pārsvarā pūtīs lēni un no austrumu puses, nesot mierīgu laiku.

Lasi vēl: Uz Bauskas šosejas aptur mani kārtībsargi: jautā man, kur un pie kā es strādāju, bet beigās mani aizveda uz iecirkni dēļ manas atbildes

Minimālā gaisa temperatūra naktīs un no rīta būs +1..+6 grādi pēc Celsija skalas, taču zem skaidrām debesīm vietām gaiss atdzisīs līdz 0..-3 grādiem. Rīgas līča Kurzemes piekrastē saglabāsies salīdzinoši siltāks laiks, kur temperatūra būs līdz +9 grādiem. Dienās gaiss iesils līdz +9..+14 grādiem, radot patīkamu rudens noskaņu.

Sagaidāms, ka nedēļas beigās no rietumiem pietuvosies ciklons, kas nesīs lietu un mainīgus laikapstākļus. Vējš iegriezīsies no dienvidiem, tādējādi laiks kļūs nedaudz siltāks, taču saglabāsies mainīgs.

Šīs nedēļas sākumā, līdzīgi kā aizvadītajā nedēļā, laika apstākļus noteiks anticiklona ietekme, kas nodrošinās lielākoties mierīgu un sausu laiku, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Naktīs termometra stabiņš vietām noslīdēs līdz 0° atzīmei, dažviet pat zemāk, kā rezultātā gaidāma salna. Dienās gaisa temperatūra pakāpsies līdz +10…+14°. Nedēļas otrajā pusē, mazinoties anticiklona ietekmei, palielināsies mākoņu daudzums un nokrišņu iespējamība, kā arī gaidāms brāzmains vējš.

Naktī uz pirmdienu, 29. oktobri, debesis pakāpeniski skaidrosies, un dienas gaitā saglabāsies neliels mākoņu daudzums. Nokrišņi nav gaidāmi, taču nakts stundās dažos rajonos veidosies migla, kas var samazināt redzamību. Pūšot lēnam līdz mērenam austrumu puses vējam, gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz -1…+4°, un vietām iespējama salna — no 0° līdz -2°. Rīgas līča rietumu piekrastē būs siltāks — tur termometra stabiņš saglabāsies +7…+9° robežās. Dienā gaiss iesils līdz +10…+12°.

Aizmirstiet par mitrumu uz visiem laikiem: kā viegli sausināt gaisu slikti vēdināmā telpā

Otrdien un trešdien saule brīžiem tiks aizklāta mākoņiem, taču būtisku nokrišņu nav gaidāms. Pūšot lēnam vējam, otrdien naktī un no rīta dažviet sabiezēs migla. Naktis būs dzestras — gaisa temperatūra pazemināsies līdz -2…+5°, tādēļ salna gaidāma ne vien zāles virskārtā, bet vietām arī gaisā. Kurzemes piekrastē naktīs būs ievērojami siltāk — tur gaiss atdzisīs tikai līdz +5…+10°. Arī dienas būs vēsas, un gaisa temperatūra sasniegs +10…+13°.

“Mēs te vairs nemūžam nenāksim!”: kādam pārim sēņošana Pierīgā beidzas ar pamatīgu “pārsteigumu” (+ VIDEO)

Nedēļas otrajā pusē anticiklona ietekme pakāpeniski mazināsies. Saglabāsies līdzīga gaisa temperatūra kā iepriekš, taču mākoņu kļūs vairāk, un vietām iespējams neliels lietus.