Turklāt sansevjēras sula pēc savām antiseptiskajām īpašībām ir līdzīga alvejas sulai. Tātad šis augs noteikti nevar kaitēt nevienam. Bet jums pašam ir tiesības izlemt, vai vēlaties, lai mājā būtu šāds zieds.
Sansevjēras audzēšanas apstākļi
Ja vēlaties precīzi zināt, kad laistīt ziedu, sekojiet līdzi augsnes mitruma pakāpei. Sansevjērai ir vieglāk paciest nelielu sausumu nekā ūdens pārmērīgumu. Noslēpums slēpjas auga lapās, kuras kādu laiku spēj augu barot ar mitrumu, kas atrodas apjomīgajās lapās.
Lasi arī: 5 brīnumi, kas notiks tavā dzīvē, kad pārstāsi ēst cukuru. Fantastiski!
Lasi arī: Nebijusi metode, kā uzcept šašliku tieši virtuvē. Visiem tiem, kas tā arī nekad neizbrauc pie dabas…
Arī bagātīga auga apsmidzināšana ir bezjēdzīga. Sansevjēra var augt normāli, esot prom no saules gaismas, taču tai joprojām saules apgaismojums ir vajadzīgs. Tāpēc labāk ir novietot augu tuvāk logam.
Sansevjēras augšanas problēmas
Ir daži punkti, kas var nelabvēlīgi ietekmēt sansevjēru. Piemēram, nodzeltējušas lapas. Visticamāk, augs cieš no liekā mitruma un prasa pārstādīšanu. Vispirms jums ir jānogriež skartās lapas un jāizžāvē auga saknes.
Lasi arī: Jau sesto gadu konservēju gurķus ar šampinjoniem. Recepti uzdāvināju meitai kopā ar kāzu pūru
Sliktu izskatu var veicināt pārāk liels puķu pods, pārmērīgi bagātīga laistīšana un pareiza mēslojuma trūkumu. Šāda sansevjēra būs maza izmēra un ar vājām, izbalējušām lapām. Novērojiet, kas ziedam nepatika, un mēģiniet novērst problēmu.
Cīņa ar kaitēkļiem
Sansevjēra ir diezgan nepretenciozs augs, taču dažreiz zieds var arī saslimt. Galvenie sansevjēras ienaidnieki ir tripši un zirnekļa ērces.
Lai atbrīvotos no kaitēkļiem, augu lapas uzmanīgi jānoslauka ar ziepjūdeni. Lielu lapu bojājumu gadījumā zieds jāapstrādā ar insekticīdu preparātu.
[…] Par ko nezina “līdakastes” neuzmanīgie saimnieki […]
Ceru,ka tiešām ir labs zibens novedēju