Pārbaudot apavus Rīgas veikalā, atklāju, ka pārdevējs apzināti kaut ko slēpj no manis

Turklāt izstrādājumu var uzmanīgi apskatīt. Parasti dabīgās ādas apavu vai apģērbu ražotāji neslēpj ādas plākšņu malas šuvēs. Savukārt tie, kas ražo izstrādājumus no mākslīgās ādas, bieži cenšas tās noslēpt.

Kā pārbaudīt ādas īstumu pēc pirkšanas

Ja jau esi iegādājies kādu izstrādājumu un vēlies pārbaudīt, no kāda materiāla tas ir izgatavots, ir arī cits paņēmiens. Paņem plānu adatu un uzmanīgi iedur to materiālā vietā, kuru ir grūti pamanīt. Caur īsto ādu adata izies ļoti viegli, bet caur ekoloģisko ādu – ar kraukšķēšanu.

Ādas īstumu var pārbaudīt arī, nospiežot izstrādājumu vai mazliet izstiepjot materiālu. Ja tas ātri atgriežas sākotnējā formā, tad tas ir īsta āda. Tā arī nemainīs krāsu, ja veiks šādas manipulācijas. Savukārt mākslīgā āda, saspiežot vai izstiepjot, var nedaudz mainīt toni.

Uz ādas un mākslīgā materiāla var novērot poras. Ja āda ir īsta, tās būs izkārtotas nejauši un atšķirsies viena no otras. Savukārt, ja materiāls tikai imitē ādu, poras būs pilnīgi vienādas.

Etiķete uz ādas izstrādājuma

Atbildīgi ražotāji papildus izstrādājumam pievieno arī materiāla paraugu. Šī etiķete var būt dažādās formās. Piemēram, ja tā ir romba formā, tad izstrādājums ir izgatavots no mākslīgās ādas. Savukārt, ja etiķete ir citādāka, tad tā ir īsta āda.

Uz etiķetes var būt arī norādes. Angļu valodā īsta āda tiek norakstīta kā genuine leather, itāļu valodā – vera pelle, franču valodā – cuir, bet vācu valodā – echtleder.

No redakcijas

Cik kvalitatīvi nebūtu ādas izstrādājumi, cilvēki arvien biežāk atsakās no to iegādes. Pasaule pāriet uz alternatīviem materiāliem, kas piedāvā līdzvērtīgu kvalitāti un izskatu. Tādēļ nav pārsteigums, ka ādas izmantošana tekstila industrijā laika gaitā kļūs arvien mazāk izplatīta.

Kādas lietas gudra saimniece nekad neglabās skapī

Mēs ticam, ka cilvēki labāk apzinās savas izvēles ietekmi. Tomēr mēs neko neiesakām. Tikai jūs varat izlemt, vai valkāt dabīgās ādas izstrādājumus.