Aukstajā sezonā dārzā augošie koki var “ieinteresēt” dažus dzīvniekus. Tādējādi augiem var uzbrukt zaķi un peles, kas ielien piepilsētas zonā.
Dārzkopjiem jādara viss iespējamais, lai pasargātu kokus no “nelūgtiem viesiem”. Par laimi, ir viens vienkāršs novembra triks, kas ļauj viegli sasniegt vēlamo rezultātu. Ir dabīgs materiāls, pateicoties kuram augi noteikti tiks aizsargāti visu ziemu.
Salna un sniega sezonas priekšvakarā koku stumbrus jāsasien ar egļu zariem, lai skujas “skatītos” uz leju. Augi jāaizsargā līdz pusotra metra augstumam. Aizsargrežģi jāuzstāda cieši ap stumbru, bet ne pārāk stingri, lai kokam būtu vieta elpošanai un augšanai.
Ja nav egļu zaru, var izmantot mākslīgos materiālus. Par labiem var saukt šādas iespējas: spunbonds, jumta filcs un pat neilona zeķubikses. Svarīgs punkts: izvēlētajam materiālam jābūt arī augsnē – vismaz dažus centimetrus dziļi. Galu galā pastāv risks, ka kāds kaitēklis, kas iekļuvis dārza teritorijā, būs nadzīgs racējs.
Izmantojiet arī speciālus aizsargrežģus vai spirāles, kas ir izgatavotas no plastmasas vai cinkota metāla. Tos apvij ap koku stumbriem līdz apmēram 1 metra augstumam, lai aizsargātu no grauzēju un briežu zobiem. Aizsargrežģi jāuzstāda cieši ap stumbru, bet ne pārāk stingri, lai kokam būtu vieta elpošanai un augšanai.
Var palīdzēt arī repelenti, kas paredzēti pret dzīvniekiem. Tie ir pieejami kā smidzināmi aerosoli vai speciālas aizsargkrāsas. Tie ir droši kokiem, bet to smarža un garša atturēs dzīvniekus no stumbra graušanas. Repelentus vēlams uzklāt vēlā rudenī un atkārtot periodiski, īpaši pēc lietainiem periodiem, lai saglabātu to efektivitāti.
Ziemā, kad uzsnidzis sniegs, noņemiet to ap koku stumbriem, lai sniegs neļautu dzīvniekiem piekļūt augstākām stumbra daļām, kas parasti netiek segtas ar aizsargmateriālu.
Veicot šīs vienkāršās, bet efektīvās aizsardzības procedūras, jūs nodrošināsiet, ka koki saglabā veselīgu mizu un izturēs ziemas sezonu, lai pavasarī turpinātu veiksmīgi augt.