Pareiza stādu audzēšana – kādai jābūt augsnei, temperatūrai un apgaismojumam

Laistīšana: kā izvairīties no kļūdām

Laistīšanai jābūt mērenai, jo pārmērīgs mitrums var izraisīt sakņu puvi vai slimību attīstību. Vislabāk ir izmantot nostādinātu ūdeni istabas temperatūrā. Laistiet tikai tad, kad augšējais augsnes slānis izžūst.

Vienmērīgai mitrināšanai izmantojiet smidzināšanas pudeli vai lejkannu ar smalku sietiņu. Atcerieties, ka lieko ūdeni podā arī vajadzētu notecināt, lai izvairītos no mitruma stagnācijas. Ja uz augsnes virsmas parādās pelējums, uzmanīgi noņemiet skarto slāni un vēdiniet telpu.

Stādu novākšana un kopšana

Kad asni izaug un veido 2-3 īstās lapas, tie jāstāda atsevišķos traukos. Tas palīdzēs nostiprināt sakņu sistēmu un radīs vairāk vietas augšanai. Novācot augus uzmanīgi noņemiet, nesabojājot saknes.

Jaunos traukos ierīkojiet drenāžas caurumus, lai novadītu lieko ūdeni. Regulāri pārbaudiet stādu stāvokli un noņemiet vājus vai slimus augus. Arī pakāpeniski nocietiniet augus, pārvietojot tos uz vēsāku vietu uz vairākām stundām.

Sagatavošanās transplantācijai atklātā zemē

Pirms stādīšanas atklātā zemē stādi ir jānorūda. Divas nedēļas pirms pārstādīšanas sāciet pakāpeniski samazināt temperatūru un palielināt laiku, ko augi pavada svaigā gaisā. Pirmajās sacietēšanas stadijās izvairieties no tiešiem saules stariem un stipra vēja.

Augi jāpārstāda mākoņainā laikā vai vakarā, lai izvairītos no saules radītā stresa. Sagatavojot bedrītes stādīšanai, augsnei pievienojiet kompostu vai citu organisko mēslojumu. Pareizi sagatavoti stādi ātri iesakņosies jaunā vietā un kļūs par pamatu bagātīgai ražai.

 

Leave a Comment