Latvijā ir pieejamas briketes no oša un ozola skaidām. Tām ir vislielākā siltumietilpība un patīkama smarža. Ir nopērkamas bērza skaidu, kā arī apses un alkšņa skaidu maisījuma briketes. Tonna lapu koku brikešu maksā aptuveni 120 eiro.
Apkures briketēm ir daudz lielāka siltumietilpība nekā malkai. Tās ir daudz blīvākas par malku, deg lēnām, tāpēc izdalās lielāks siltums un, neapdomīgi rīkojoties, var viegli pārkurināt plīti vai krāsni. Ievērojot pareizu kurināšanas režīmu, briketes nevarētu bojāt skursteni.
Lasi arī: Publicējam karti – kur atradīsies jaunie pārvietojamie radari
– Vēl viens iemesls, kāpēc tek skurstenis, ir tā pārāk zemā temperatūra zemjumta telpā, bēniņos, kur tas pārlieku atdziest. Situāciju varētu uzlabot skursteņa siltināšana no ārpuses. Siltinājums neļaus pašam skurstenim un dūmgāzēm tik ātri atdzist. Kondensāta būs daudz mazāk, – turpina Jānis Andersons. – Tāpat vērts apsvērt skursteņa oderēšanu no iekšpuses ar tievāku oderi. Tas atrisinās daudzas problēmas. Iespējams, skurstenis ir pārāk liels konkrētajai apkures ierīcei, piemēram, lielās krāsns vietā skurstenim pievienota neliela krāsniņa. Arī šajā gadījumā skurstenis uzsilst nepietiekami.
Skursteņa tehnisko kārtību var novērtēt sertificēts skursteņslauķis – šāds speciālists obligāti jāuzaicina, ja ir aizdomas, ka dūmenis varētu būt bojāts.
Latvijā ir 31 skursteņslauķis ar meistara diplomu un 36 zeļļi. Atliek vien izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko. Informācija atrodama Latvijas Skursteņslaucītāju amata brālības interneta vietnē www.skurstenslaukiem.lv.
Avots: