Pāris karotes baltā pulvera uz spaini ūdens – un augi pārvēršas līdz nepazīšanai: pati izmantoju, kad nekas cits nelīdz

 

Glābšana: kā atdzīvināt kaprīzās stādus

Šeit ir īsta dzīves stāsta piemērs. Pagājušajā pavasarī mēs iestādījām tomātu un papriku stādus siltumnīcā, un viss šķita, ka iet pēc plāna… līdz lapas sāka bālēt, dažas kļuva zilas, bet citas pat pilnībā izžuva.

Līdz pat silto dienu sākumam es izmantoju kokteili: monokālija fosfātu kombinācijā ar aminoskābēm uz stādiem. Recepte arī vienkārša: uz ūdens spaini pievienoju 1 ml cirkona (var izmantot arī epinu — līdz aukstuma iestāšanās, cirkonu var izmantot arī pēc), aminoskābes — atkarībā no ražotāja (parasti uz iepakojuma norādīts, cik nepieciešams) un tos pašus 50 g monokālija fosfāta. Pusstundas laikā stādi kļuva neatpazīstami — jaunas lapas un aktīva augšana.

Tagad šis pulveris man ir kā pirmās palīdzības komplekts, bet neaizmirstiet, ka monokālija fosfāts nav burvju nūjiņa. Tā uzdevums ir atbalstīt, bet ne aizstāt pilnvērtīgu mēslošanu.

Starp citu, ja jums ir hidroponika vai pilienveida laistīšana — monokālija fosfāts ir ideāls. Tas šķīst acumirklī, ne aizsērē sistēmas, ne veido nogulsnes. Tieši tādam mērķim tas ir izstrādāts.

Divos vārdos — vai tas ir tā vērts?

Godīgi sakot, es vairs nevaru iedomāties dārza sezonu bez šī mēslojuma. Monokālija fosfāts — tas nav par “ielej un aizmirst”, bet par to, ka tas izglābj brīžos, kad citi līdzekļi vairs nepalīdz. Tas stiprina, baro, aizsargā — un viss tas bez blakus efektiem, ja nelietojat to pārāk lielās devās.

Lasi vēl: Tagad visi odi manu pagalmu apejot ar līkumu: atklāju noslēpumu

Jūsu tomāti kļūs saldāki, ogas — sulīgākas, bet puķes — krāsainākas. Bet galvenais — šis mēslojums sniedz pārliecību, ka esat darījis visu iespējamo augiem.