Pasaules gals un Otrā atnākšana: ko saka vecais pravietojums par pāvestiem

Tajā teikts: “Kā pēdējais Svētās Romas baznīcu laikā vadīs Pēteris Romietis, kurš daudzās grūtībās ganīs avis; pēc tam septiņu pakalnu pilsēta tiks iznīcināta, un briesmīgais tiesnesis tiesās savu tautu. Beigas”.

Kā pāvests Francisks attiecas uz šo pareģojumu? Fakts ir tāds, ka “Pēteris Romietis” ir tieša atsauce uz Franciska uzvārdu pirms viņa uzkāpšanas pāvesta tronī. Bergoljo (vēlā pāvesta uzvārds) lieliski saskan ar faktu, ka daudzās ģermāņu valodās vārds Berg nozīmē “klints” vai “kalns”. Lai gan vārds Pēteris ir arī tulkots no grieķu valodas kā “akmens” vai “klints”.

Šis brīdinājums par “Peteri Romieti” darīja savu – pāvesti, kāpjot Vatikāna tronī, kategoriski atteicās pieņemt Pētera vārdu.

Runājot par septiņu kalnu pilsētu, ir vispāratzīts, ka tā ir Roma, lai gan ir arī citas līdzīgas pilsētas, piemēram, Maskava. Atcerēsimies: pāvests Francisks aizgāja mūžībā 21. aprīlī. Tagad mēs varam tikai skatīties un gaidīt, vai pēdējais pareģojums par pēdējo tiesu piepildīsies vai nē.

Lasi vēl: Tas sāksies 11. maijā un turpināsies veselu nedēļu bez pārtraukuma — sinoptiķi izklāstījuši satraucošu laika prognozi

112. ir pēdējais pāvests

Pāvests Francisks aizsaulē devās 21. aprīlī, 89. dzīves gadā, dienu pēc katoļu Lieldienām. Dienu iepriekš, svētku dienā, viņš vēl parādījās cilvēku priekšā – uz Svētā Pētera katedrāles balkona. Taču viņš pats nevarēja noturēt Lieldienu dievkalpojumu – viņa veselība to neļāva. Pontifiks veltīja uzrunu aicinājumam uz mieru, taču it kā zināja, ka tā būs atvadas. Dažas stundas pēc gaišās augšāmcelšanās – mūžība. Un uzreiz atdzīvojas atmiņas par noslēpumaino pravietojumu, kas bija saistīts ar viņu.