Uzmanīties, dodoties uz mežu nu jau vajadzētu visiem – īpaši tiem, kas dodas pastaigās un kopā ar saviem suņiem. Pieredzējuši mednieki ceļ trauksmi, jo šāds vilku bars ir bīstams, turklāt vilki baros pārvietojas diezgan ātri – diennakts laikā tie var būt jau 20 un pat vairāk kilometrus tālāk no vietas, kur tie pēdējo reizi bija manīti.
Lasi vēl: Latvijas eksperti brīdina par vilku skaita palielināšanos: kā uzvesties un ko nedrīkst darīt, ja mežā sastop vilku
Februāris tiek saukts par vilku mēnesi, jo šajā laikā dzīvniekiem ir vairošanās periods. Šajā laikā pieaugušie vilki, kas parasti dzīvo lielās grupās, pirms vairošanās vienmēr izdzen no savas teritorijas pēcnācējus, ja tādi ir.
Gan pērnie, gan jaunie vilki, kas paši vēl nav gatavi vairoties, februāra mēnesī izvairās no vecākiem. Pēdu nospiedumi liecina, ka riesta laikā vilku pāri kļūst aktīvāki, nostaigājot arī lielākus attālumus. Biežāk tie pārvietojas arī dienas laikā un mazāk izvairās no atklātām vietām.
Vilku vairošanās periods ilgst vismaz mēnesi – parasti tas sākas janvāra beigās, un beidzas ap marta sākumu. Kulminācija – februāra otrā puse.
Tevi noteikti interesēs
- Kas jādara, lai izaugtu ne tikai lielas lapas, bet arī lielas redīsu galviņas – dārzkopju triki iesācējiemby Anete Vītola
- Greznā un eksotiskā antūrija – galvenās lietas, kas jāzina, lai augs būtu skaists un veselīgsby Anete Vītola
- Kādi patiesībā noslēpumi slēpjas, ja bezdelīga apmetusies tavās mājāsby Rinalds Bergmanis