Kad uzsākām būvēt savu siltumnīcu no polikarbonāta, daudzi šaubījās, vai tas būs gudrs risinājums. Tika izteiktas bažas, vai tā spēs izturēt ziemas skarbo dabu, kur temperatūra var nokrist līdz -50 grādiem. Taču nu jau otro ziemu mani augi siltumnīcā dzīvo kā paradīzē, pierādot, ka mūsu izvēle bija vairāk nekā pareiza!
Lai gan projekts ir izrādījies veiksmīgs, ir daži aspekti, kurus es vēlētos uzlabot. Šajā rakstā dalīšos gan ar projekta priekšrocībām, gan trūkumiem, kā arī ar savām idejām, kā to padarīt vēl labāku.
Iedvesmu būvniecībai guvu no milzīgajām Ķīnas siltumnīcām, kur dārzeņu audzēšana turpinās līdz vēlam rudenim, bet siltajos reģionos pat ziemā. Tās ir veidotas no vienkāršas konstrukcijas ar plēvi augšā un apakšā, kas novietota uz rāmja ar 10-15 cm atstarpi.
Mēs izlēmām iedvesmoties no šī piemēra un uzbūvēt divslāņu polikarbonāta siltumnīcu, piestiprinot to darbnīcas sienai. Rezultātā ieguvām konstrukciju ar trim polikarbonāta sienām, bet ceturtā siena bija no baļķiem.
Siltumnīcas platība ir 36 kvadrātmetri. Pamatu vietā mēs izmantojām vecus gulšņus, kas tika ierakti 50 cm dziļumā. Uz tiem uzstādījām kokmateriālu joslu un uzbūvējām karkasu.
Karkasa galvenie stabi ir veidoti no 100×150 mm kokmateriāliem, savukārt palīgstabi – no 50×100 mm kokmateriāliem.
Siltumnīcas ārpuse ir apšūta ar polikarbonātu, bet iekšpusē, kur tā trūka, izmantota plēve. Lai gan sākotnēji tas tika paredzēts kā pagaidu risinājums, šādā veidā siltumnīca veiksmīgi kalpo jau otro ziemu.
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Tiek atjaunināta informācija par laikapstākļiem septembrī: ”Trakākais būs no oktobra sākuma”by Sandra Vīgante
- No 20. jūlija piekļuve vairs nebūs pieejama svarīgai informācijai: WhatsApp ievieš jaunu noteikumuby Sandra Vīgante
- Esmu no Daugavpils, tagad dzīvoju Zviedrijā ar jaunu vīru — bet dēla man vairs nav…by Rinalds Bergmanis