Pēc mēneša ziema uz palikšanu? Dabas vērotāju prognozes

Dabas vērotājs Vilis Bukšs akcentējis vairākas dienas šonedēļ, pēc kā var izteikt prognozes par laikapstākļiem.

15. oktobrī augstu lidoja zosis, 16. oktobra rītā gārnis makšķerēja zivis – tas esot uz aukstumu.

Laikapstākļi ir jāvēro šodien, 18. oktobrī, – ja diena vējaina un mākoņi iet pret vēju, būs sniegs. Ja bezvējš – būs sals.

Savukārt ceturtdien, 19. oktobrī, un piektdien, 20. oktobris, – ja salna vai sniegs, tad pēc mēneša (21. novembrī) ziema uz palikšanu.

Vilis Bukšs savā mājas lapā arī atspoguļo arī neseno tikšanos ar citiem dabas vērotājiem, lai prognozētu, kāda būs ziema.

Lasi arī: Krievu modele nofilmēta, bez krūštura karājāmies pa auto logu dažus mirkļus pirms savas traģiskās nāves (+VIDEO)

Kāds sirms kungs, kurš no jaunības laikiem vēro dabu, norādījis uz veco kastani. “Šoruden, tāpat kā pirms pieciem gadiem, kastanis sāka dzeltēt no augšas un arī lapas sāk birt no galotnes. Tā ir zīme, ka ziema sāksies agri. Pēc 21. novembra. Būs gara un vējaina. Ar biežiem atkušņiem un bez barga sala. Pavasarī saule sniegu ēdīs, bet nākošgad būs labs gads”.

Avots:


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close