Problēma sākas ar to, ka pangasijas ir ļoti izturīgas, jo viņas var izdzīvot tur, kur daudzas citas zivis kaitīgo apstākļu dēļ vienkārši nomirtu. Diemžēl ne visai godīgie uzņēmēji to izmanto.
Lielākā daļa saldēto pangasiju pie mums nonāk no Vjetnamas. Viņas audzē Mekongas baseinā, kas tiek uzskatīta par vienu no vispiesārņotākajām upēm pasaulē.
Mekongā masveidā ieplūst dažādas ķīmiskās vielas, kanalizācijas ūdeņi, kā arī minerālmēsli no blakus esošajām zemes platībām. Zivis ir spiestas dzīvot šādos apstākļos un pēcāk tās nonāk uz mūsu pusdienu galdiem. Ar to vien nepietiek, jo pat sasaldēšanas procesā tiek izmantots tās pašas netīrās upes ūdens!
Lai šie nekaunīgie uzņēmēji spētu iegūt vēl lielāku peļņu, viņi baro pangasijas ar hormoniem un ķīmiskajām vielām, panākot, ka zivis daudz ātrāk izaug.
Lasi vēl: VIDEO: Kāpēc tu nekad jūras muzejos neredzēsi baltās haizivis?
Uzzinot ko tādu, diez vai tu vēl kādreiz vēlēsies ēst šīs zivis!
Avots: ofigenno.com
Tevi noteikti interesēs
- Kāpēc atjautīgas sievietes matos iesmērē dezodorantu — tagad es arī to daruby Rinalds Bergmanis
- ”Swedbank” izplata ļoti nepatīkamu ziņu visiem saviem klientiem un lūdz neatvērt šo ziņuby Sandra Ločmele
- Tiešais reiss no Arktikas: meteoroloģijas eksperts Martins Bergšteins nemaz neiepriecina ar laika ziņām šai un arī nākošajai nedēļaiby Laura Blūma