Pieredzējuši dārzkopji iesaka, kā izaudzēt gurķus pusmēnesi ātrāk par kaimiņiem

Kurš no dārzeņu dārzkopjiem vasaras sākumā nesapņo par pašu rokām izaudzētiem svaigiem kraukšķīgiem gurķiem?

Pieredzējuši dārzkopji dalījās ar noderīgiem ieteikumiem, kas ļauj sasniegt vēlamo rezultātu.

Šķirne

Vispirms – ja jūsu mērķis ir agra raža, – jāizvēlas pareizā šķirne. Pieredzējuši dārznieki iesaka īpaši ātraudzīgas šķirnes vai hibrīdus, kas augļus sāk nest 40-45 dienas pēc stādu parādīšanās. Šajā ziņā atsevišķi izceļas partenokarpiskie hibrīdi (neprasa apputeksnēšanu), kas ir īpaši svarīgi audzēšanai siltumnīcās vai zem nojumēm.

Dīgsti

Runājot par audzēšanas metodi – agrajiem gurķiem visoptimālākā ir sēklu sēšana stādiem.  Parasti aprīļa beigās vai maija sākumā sēklas sēj uz stādiem. Vislabāk ir izmantot atsevišķus trauciņus (200 līdz 250 ml), kas jāpiepilda ar irdenu, auglīgu augsni.

Sēklas jāierok apmēram pusotru centimetru dziļumā, pēc tam trauki jānovieto gaišā un siltā vietā. Ja pastāvīgā temperatūra būs 25-28 grādi pēc Celsija, tad dīgsti parādīsies 5-7 dienu laikā.

Atklāta zeme

Vieta stādu stādīšanai ir jāizvēlas un jāsagatavo iepriekš. Ir vērts atcerēties, ka gurķiem patīk vieglas auglīgas augsnes ar neitrālu reakciju. Dobei jāatrodas saulainā, no vēja aizsargātā vietā. Rudenī vai agrā pavasarī iestrādā organisko mēslojumu (humusu vai kompostu) – apmēram 5-6 kg uz kvadrātmetru.

Atklātā zemē stādus stāda tikai pēc tam, kad galīgi pāriet salnas un augsne sasilst līdz +15 grādiem pēc Celsija. Šāds periods parasti ir maija beigas vai jūnija sākums. Augi jāstāda 50-60 cm attālumā viens no otra.

Kopšana

Pēc stādīšanas – gurķus regulāri jālaista r siltu ūdeni, mulčējiet augsni ap tiem. Reizi 10-14 dienās barojiet ar kompleksajiem minerālmēsliem vai govs mēslojuma uzlējumu. Lai iegūtu pēc iespējas lielāku ražu, ieteicams augus veidot, atdalot liekos dzinumus un apgriežot galotnes.

 

 

Leave a Comment