Daudzi neapzinās, ka automašīnas vadīšana prasa lielu atbildību. Ikviena vadītāja neuzmanība, pārgalvība vai pārmērīga steiga var novest pie nevēlamām sekām. Lai kļūtu par patiešām prasmīgu un pieredzējušu vadītāju, nepieciešams laiks un praktiskā pieredze.
Šodien dalīsimies padomos, kā izprast vadītāju žestus uz ceļa. Papildus oficiālajiem ceļu satiksmes noteikumiem pastāv arī nerakstīti likumi – sava veida autovadītāju neformālā valoda. Ir noderīgi šo valodu izprast, lai labāk saprastu un komunicētu ar citiem satiksmes dalībniekiem.
Auto vadītāju žesti
Vispirms jāuzsver, ka jebkurš žests jāuztver apdomīgi. Tas nav tiešs norādījums, kam jāseko, bet gan papildu informācija, kuru vajadzētu izvērtēt.
Ir iespējams, ka ar žestu vai citu signālu palīdzību cits satiksmes dalībnieks cenšas pavēstīt kaut ko, kas var tikt interpretēts nepareizi. Tādēļ nevajadzētu akli sekot citu norādēm – vienmēr rūpīgi un patstāvīgi izvērtē situāciju uz ceļa, lai pieņemtu pareizo lēmumu.
Sakrustoto roku žests
a pretim braucošais vadītājs tev parāda sakrustotas rokas, tas parasti norāda uz problēmām uz ceļa priekšā. Loģiski domājošs autovadītājs sapratīs, ka kaut kas nav kārtībā. Bet kas tieši?
Visbiežāk tas nozīmē, ka turpmākā braukšana ir sarežģīta vai pat neiespējama. Iespējams, priekšā ir sastrēgums, ceļš ir slēgts vai ir cita veida šķērslis. Tāpēc šis žests ir kā brīdinājums, ka, visticamāk, būs nepieciešams meklēt alternatīvu maršrutu.
Turklāt ir dažas būtiskas nianses, kuras būtu jāzina ikvienam autovadītājam, lai labāk izprastu šādas situācijas un reaģētu atbilstoši.
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Kā mainījusies viņu dzīve un kā viņi šobrīd izskatās: seriāla “Santa Barbara” skatītāju iemīļotākais pāris – Īdena un Krūzs (video)by Laura Blūma
- Migla, lietus, dūmaka… tomēr gaidāmas arī izmaiņas: meteorologs Toms Bricis nāk klajā ar laika prognozi nākošajai nedēļaiby Laura Blūma
- Čūskas gads pēc Ķīniešu zvaigznāja sāksies 29.janvārī: konkrēti norādījumi, kas jāizdara katrai zīmei, lai viss gads būtu veiksmes un labklājības pārpilnsby Laura Blūma