1. Uzlabo vidi, lai panāktu, ka cilvēki izturas mazāk savtīgi.
Ja tu gatavojies ar kādu apspriest darījumu vai kaulēties, ierosini to darīt kafejnīcā nevis biroja konferenču zālē. Cilvēkiem ir lielāka tendence uz agresiju un savtīgumu, kad viņi redz sev apkārt darba – nevis neitrālu – vidi.
2. Izpalīdzi kādam, lai panāktu, ka viņi izdara tev pakalpojumu.
Uzdāvini kādam kaut ko, kas viņiem nepieciešams – tad viņi jutīs pienākumu izdarīt kaut ko labu arī tev. Kad viņi pateicas tev par palīdzību, atbildi “nav par ko, tam jau draugi/partneri/kolēģi domāti.”
3. Imitē sarunu biedra ķermeņa valodu, lai iegūtu viņu labvēlību.
Neuzkrītoši imitē to, kā tavs sarunu biedrs sēž vai runā – tā tu viņiem patiksi labāk. Vistiamāk, viņi pat nepamanīs, ka tu viņus kopē.
4. Runā ātri, lai panāktu, ka strīda dalībnieks tev piekrīt.
Kads kāds tev nepiekrīt, runā ātri, lai viņam būtu mazāk laika pārdomāt, ko tu saki. Bet, ja sarunu biedrs piekrīt tavam viedoklim, runā lēnāk, lai viņam būtu laiks novērtēt tevis teikto.
5. Palūdz cilvēkiem kādu pakalpojumu, kad viņi ir noguruši, lai viņi piekristu to izdarīt.
Lūdz cilvēkiem palīdzību, kad viņi ir piekusuši, lai viņiem pietrūktu mentālās enerģijas apsvērt un noraidīt tavu lūgumu.
6. Novieto attēlus ar acīm, lai panāktu, ka cilvēki uzvedas labāk.
Radi cilvēkiem iespaidu, ka viņi tiek novēroti, novietojot redzamās vietās (pie sienām, piemēram) attēlus ar acīm. Tad ir lielāka iespēja, ka viņi novāks aiz sevis un atdos atpakaļ lietas, ko aizņēmušies.
7. Izmanto lietvārdus, nevis darbības vārdus, lai panāktu, ka cilvēki tev piekrīt.
Lietvārdu izmantošana saistīta ar identitātes apziņas aizskaršanu cilvēkos. Labāk jautā, piemēram, “Cik svarīgi jums ir būt vēlētājam?” nevis “Cik svarīgi jums ir nobalsot?”
8. Kad centies noslēgt darījumu, koncentrējies uz to, ko darījuma partneris iegūs, nevis zaudēs.
Piemēram, ja vēlies pārdot auto, labāk saki “tu iegūsi manu auto par 1000 eiro” nevis “es gribu 1000 eiro par šo auto”.
Avots: iflscience.com
Skumji ka māca cilvēkiem kā manipulēt ar citie, lai izdabātu savam egoismam un sautīgumam. Tā vietā varēja patiesumu, jo tikai darot patiesi laimīgi būs abi pa īstam nevis caur manipulācijām, kas liecina pa cilvēka vājumu un nespēju to panākt taisnīgā ceļā.
Tā pat nav tuvumā vājuma pazīme !
Šito jau simts gadu atpakaļ mācīja tirgoņiem, tāpēc tagad visas Zemes bagātības koncentrējas bandītu rokās. Godīgs cilvēks nemanipulēs bet izlems kopīgi.
Ko tu, jā, tieši TU, darītu, ja jau šonedēļas izlozē vinnētu 200 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Ienāc, reģistrējies un pārvērt savu dzīvi sapnī!
Laimestus izmaksā nepilnas nedēļas laitā – tas nozīmē, ka var paspēt jau uzreiz pēc Jaunā gada brīvdienām patīkami papildināt savu kontu.