Motivācijas trūkums
PSRS sistēma pietiekami nemotivēja pārdevējus būt draudzīgiem un atsaucīgiem pret klientiem. Tā kā nebija iespēju saņemt prēmijas vai paaugstināt atalgojumu atkarībā no darba rezultātiem, pārdevēju darbs bija garlaicīgs un maz interesants.
Rezultātā daudzi pārdevēji vienkārši formāli pildīja savus pienākumus, nepievēršot uzmanību klientu vajadzībām un prasībām.
Sociālās atmosfēras ietekme
PSRS laikmets bija sociālās nestabilitātes un ekonomisko ierobežojumu laiks. Tas varēja radīt saspringtu atmosfēru sabiedrībā, kas ietekmēja arī pārdevējus. Stress un neskaidrība par nākotni varēja ietekmēt pārdevēju noskaņojumu un padarīt viņus dusmīgākus un aizkaitinātākus.
Lasi arī: Pasakainas siera bumbiņas, kas pagatavojamas 15 minūtēs, bet tiks apēsts 5 minūtēs
Lasi arī: Kā pagatavot gardu šokolādes tortīti mazāk kā 10 minūtēs mikroviļņu krāsnī
Lai gan PSRS laika pārdevējus bieži vien saista ar dusmām un sliktu gribu, viņu uzvedību var izskaidrot ar vairākiem apstākļiem.
Lai gan tā bija tā laika iezīme un apstākļi, kas jau sen ir pagājuši, ir svarīgi atcerēties, ka ikviens ar savu uzvedību ietekmē apkārtējos, un mūsdienās mēs varam censties panākt draudzīgāku un sirsnīgāku apkalpošanu.
Tevi noteikti interesēs
- Nekad vairs neizmetiet vecās monētas – es pēc kāda atgadījuma, katru veco monētu glabāju kastītēby Sandra Ločmele
- Paredzams, ka jūnijs būs ārkārtīgi skarbs mēnesis – meteorologi nākuši klajā ar skumju prognozi vasaras sākumamby Sandra Ločmele
- Kāpēc kaimiņi novāc divreiz vairāk tomātu – viņi zina, kā tos pareizi piesietby Anete Vītola