Pūces ir pārsteidzoši prasmīgas maskēšanās mākslā – tās ir īsti vides saplūšanas meistari. Ar savu izcilo spēju iejusties apkārtējā dabā, tās kļūst gandrīz neredzamas.
Nereti pūci ieraudzīt kokā ir tikpat sarežģīti kā atrast adatu siena kaudzē – tas ir reta veiksme un pat sava veida dabas piedzīvojums. Turklāt jāņem vērā, ka pat cilvēks ar perfekti asu redzi nevar būt drošs, ka spēšs to pamanīt.
Lasi arī: Kāpēc labāk būt vienai nekā ar vīrieti
Pūču apspalvojuma krāsa, raksts un faktūra ir teju ideāli piemēroti to dzīvesvietas videi – visbiežāk kokiem, kuru mizas raupjums un tonis saplūst ar pūces ārieni. Šī maskēšanās ne tikai aizsargā tās no plēsējiem, bet arī palīdz klusām tuvoties medījumam. Pat pieredzējušiem dabas vērotājiem un putnu fotogrāfiem, kas ir apveltīti ar rūdītu skatienu un treniņā iegūtu prasmi pamanīt kustību, nereti nākas kapitulēt pūces noslēpumainības priekšā.
Tas viss apliecina dabas neticami augsto pielāgošanās spēju – evolūcija ir radījusi šos nakts plēsējus ne tikai ar lieliskām dzirdes un redzes spējām, bet arī ar gandrīz nepārspējamu spēju saplūst ar vidi un izdzīvot tur, kur citi būtu pamanāmi uzreiz.
Pārbaudīsim jūsu modrību vai veiksmi? Mēģiniet atrast putnu šajā fotoattēlā:
Zemāk parādīsim, kur putns slēpjas, bet pagaidām varat to aplūkot tuvāk. Varbūt tas jums dos mājienu.
Fotoattēlu uzņēmis savvaļas fotogrāfs Kens Andersons. Viņš atzina, ka šo brūno pūci pamanījis nevis ar acīm, bet ar termovizora palīdzību. Paskatieties paši, caur šo ierīci pūce nešķiet tik “neredzama”:
Lasi vēl: Kad aizeju no mājām, es vienmēr izlietnē nolieku glāzi un papīra lapu. Tā es jūtos drošāk
Tas ir patiešām interesanti! Termovizora izmantošana ir lielisks veids, kā atklāt dzīvniekus, kas parasti ir grūti pamanāmi. Pūces, pateicoties savam siltumam, kļūst redzamas, kad tiek izmantota šāda tehnoloģija, kas spēj uztvert infrasarkano starojumu.
Tas ļauj fotogrāfiem un pētniekiem labāk izprast dzīvnieku uzvedību un vide, kurā tie dzīvo.
Kena Andersona darbs noteikti sniedz vērtīgu skatījumu uz šo brīnišķīgo pūci un tās spēju saplūst ar apkārtni!
Lasi vēl: Ko darīt, lai makšķerēšanas laikā nesalst rokas? Trīs vienkārši, bet ļoti efektīvi risinājumi
5 seni un biedējoši ticējumi, kāpēc nedrīkst gulēt guļamistabā, kurā atrodas spogulis
Vai tu spēji atrast šo burvīgo pūci?