Raža būs pilniem spaiņiem – izmēģiniet šo vienkāršo, bet interesanto vācu gurķu stādīšanas metodi

Vācu metode gurķu stādīšanai pēdējā laikā ir īpaši populāra starp dārzeņu audzētājiem. Apskatīsim, kas ir šī metode, un kāpēc tā ir kļuvusi tiek iecienīta dārznieku vidū.

Ja jūs vēl neesat stādījuši gurķus atklātā augsnē, varat mēģināt to darīt, izmantojot vācu metodi, kas tiek uzskatīta par ļoti populāru starp dārzeņu audzētājiem Eiropā. Pats labākais, ka šī ir ļoti vienkārši metode, bet rezultāts ir ļoti labs.

Vispirms sāciet ar to, ka mēģiniet atrast vietu savā zemes gabalā, kur stādīsiet gurķus. Jums būs nepieciešams nevis ierastā dobe, bet gan kvadrāts izmērā 2 x 2 metri. Tajā tiek izrakta bedre līdz 1,5 dziļumam no lāpstas augstuma un aptuveni 1,5 metru diametram.

Pēc tam šajā izraktajā bedrē ieber sausus zarus, nopļautu zāli, koku lapas. Viss tiek cieši sablīvēts bedrē un apliets ar ūdeni. Tālāk – pārklāj ar zemes kārtu.

Ap šo dobuma apli stāda gurķus. Vienlaikus attālumam starp gurķiem jābūt 40-50 cm. Vidēji šāda lieluma dobē iznāk aptuveni 8 stādi. Blakus katram krūmam iedzen mietiņus, ap kuriem augi augšanas laikā vīsies.

Pagaidiet, kamēr stādi paaugsies (tas aizņems apmēram trīs nedēļas), un tikai tad krūmus piesieniet. Lai to izdarītu, padziļinājuma vidū ievieto garu spieķi vai cauruli, virsū izveido stiprinājumu auklai, uz kuras izstiepj krūmus.

Sākumā gurķi pacelsies uz augšu, bet pēc tam sāks augt pretējā virzienā. Kad kultūraugs sāks nest augļus, jums būs kaut kas līdzīgs “gurķu kokam”.

Šī ir ļoti iecienīta metode Vācijā, jo šādu kvadrātu var ierīkot pat tad, ja nav vietas garām dobēm. Bet auglīgais augsnes sastāvs, gaismas un gaisa pieejamība augiem veicinās lielu ražu.