Cauruļveida mākoņi
Šādi unikālas formas mākoņi veidojas atkarībā no temperatūras maiņas, kas notiek kopā ar dažādiem nokrišņiem – burtiski tiek nosēdinātas dažas mākoņu daļas, izveidojot tos par cauruļveida maisiņiem.
Baltā varavīksne
Šāda parādība rodas tad, kad no gaisa krītošās lietus lāses ir aptuveni 0.02 mm lielas. Gaismas difrakcija šķeļ spektru, piedodot varavīksnei baltu krāsu.
Katatumbo zibens
Šis atmosfēras fenomens notiek tikai Venecuēlā, Katatumbo upē. Kad siltās un aukstās frontes satiekas tur, kur upe ietek Marakaibo ezerā, tiek nodrošināti ideāli apstākļi šim fenomenam. Tuvējie purvi izstaro metāna gāzi, kas attīsta mākoņu elektrovadītspēju, kas tajā pašā laikā izstaro šo zibeni, kas var ilgt pat 10 stundas.
Mēness-varavīksne
Tāpat kā parastas varavīksnes, tā arī Mēness-varavīksne rodas no mitra gaisa, tomēr pretēji varavīksnēm, “Mēnessvīksne” parādās mēnessgaismā. Kad to redz dzīvē, tā izskatās balta, tomēr īpaši aprīkota kamera var uzņemt mēnessvīksnes patiesās krāsas.
Glorija
Šis ir vēl viens fenomens, kas rodas gaismas difrakcijas mākoņos un miglas lāšu dēļ. Tas rodas tad, kad lielais gaismas avots atrodas aiz tevis, un mākoņi atstaro gaismu atpakaļ uz tevi.
Avots: topratedviral.com
Tevi noteikti interesēs
- Tas tiek novērots lielākajā daļā Latvijas un ilgs līdz 23.janvārim: meteorologi nāk klajā ar nopietnu brīdinājumuby Laura Blūma
- Jānis Šipkēvics intervijā atklāti paziņo, kādas šobrīd ir viņa attiecības ar viņa trīs bērnu mammāmby Laura Blūma
- Kas ir tūristu lamatas, un kā no tām izvairītiesby Anete Vītola