Rīgā tiek pacelti varavīksnes karogi par godu Starptautiskajai dienai pret homofobiju, transfobiju un bifobiju.

Lai atzīmētu Starptautisko dienu pret homofobiju, transfobiju un bifobiju (IDAHOT), šodien Rīgā tiek pacelti varavīksnes karogi.

Akcijā piedalās Amerikas savienoto valstu, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Nīderlandes, Īrijas un Lielbritānijas vēstniecības Rīgā, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Turklāt Zviedrijas vēstniecībā varavīksnes karogs plīvos līdz pat 11. jūnijam, kad noslēgsies Baltijas praids.

“Tā ir diena, kad mēs aicinām sabiedrību pievērst uzmanību lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) cilvēktiesībām, kas Latvijā tiek ļoti ierobežotas,” norāda LGBT un viņu draugu apvienības “Mozaīka” valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina.

Diemžēl, jaunākie starptautiskās LGBTI organizācijas “ILGA-Europe” pētījuma dati ierindo Latviju pēdējā vietā LGBTI tiesību jomā Eiropas Savienībā. Kopumā Eiropā tikai dažās valstīs situācija ir sliktāka kā Latvijā. LGBTI cilvēki Latvijā savās tiesībās ir tikai par 5% vairāk aizsargāti kā Krievijā. Šie dati kārtējo reizi pierāda, ka cilvēktiesību un LGBTI tiesību jomā Latvijas politiķi nesteidzas pievienoties attīstītām, demokrātiskām Rietumu valstīm, bet drīzāk tiecas palikt totalitārisma režīma ēnā.

Starptautiskā diena pret homofobiju, transfobiju un bifobiju dibināta 2004. gadā par godu dienai, kad 1990. gadā Pasaules veselības organizācija homoseksualitāti izslēdza no Starptautiskā slimību klasifikatora.

Vairāk informācijas par “ILGA-Europe” pētījumu: https://rainbow-europe.org


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close