“Rokas nost no mana apgādnieka!”: vai kaķi aizsargā savus saimniekus

Kad runa ir par mājdzīvniekiem–aizsargiem, vispirms prātā nāk suņi. Taču arī kaķi spēj aizstāvēt savus saimniekus un ģimeni.

Sajūtot sliktu, kaķi var rīkoties aktīvi. Aizsargājošie kaķi biežāk cenšas dod signālu. Turklāt daži mājas mīluļi var izrādīt pārlieku rūpes, kas izpaužas kā dusmas pret viesiem.

Kaķu un cilvēku attiecības

Kaķi dzīvo līdzās cilvēkiem jau tūkstošiem gadu. Taču viņiem bieži tiek piedēvēta atturīga un noslēgta daba. Dažkārt pat šķiet, ka viņi par mums īpaši nerūpējas, kamēr vien turpinām viņus barot un apmierināt viņu ikdienas vajadzības.

Taču pētījumi apliecina: kaķi arī paļaujas uz mums, lai justos komfortabli un droši. Viņi veido ciešas saiknes ar saviem saimniekiem — līdzīgas attiecības ir starp cilvēkiem un suņiem vai pat maziem bērniem.

Aizsargājošie kaķi

Izveidojot ciešas attiecības ar saviem cilvēkiem, kaķi var just vajadzību viņus aizsargāt. Taču kaķu domāšana atšķiras gan no cilvēku, gan suņu uztveres, tāpēc viņu aizsargājošā daba nenozīmē, ka viņi uzreiz metīsies cīņā. Drīzāk viņi mēģinās dot signālu par notiekošo.

Kaķis–aizsargs var sekot jums pa māju vai gulēt līdzās. Visticamāk, tas dod signālu ar skaļu ņaudēšanu.

Pazīmes, ka kaķis jūs aizsargā

Aizsargājošs kaķis var šķist ļoti mīļš. Ir zināmi gadījumi, kad kaķi atbaidījuši suņus un citus iespējamos plēsējus, lai pasargātu savus cilvēkus. Taču tas var kļūt par problēmu, ja kaķis sāk izrādīt pārmērīgu aizbildniecību. Viņš var censties neļaut citiem cilvēkiem tuvoties jums un pat uzlekt, kost viesiem vai ģimenes locekļiem, ja uztver viņus kā sliktus cilvēkus.

Viņi paceļ spuraino asti un spalvas uz muguras, lai izskatītos lielāki un biedējošāki, nekā patiesībā ir. Šāda uzvedība būs vērsta pret cilvēku vai dzīvnieku, kuru viņi uztver kā mērķi. To var uzskatīt par signālu. Ja “emocijas” nepazūd, kaķis var kļūt dusmīgs, kas var novest pie skrāpējumiem vai kodumiem.

Kā novērst kaķu dusmīgu uzvedību?

Nekad neatalgojiet kaķi par dusmām. Slavēšana vai kārumi par šādu uzvedību māca mīlulim, ka dusmas ir vēlama reakcija. Rezultātā viņš ne tikai turpinās rīkoties tāpat, bet arī var kļūt vēl kareivīgāks.

Taču arī lamāt kaķi par dusmām nevajadzētu. Jūsu mīlulis, visticamāk, nesapratīs soda iemeslu, tāpēc tas problēmu neatrisinās, bet tikai radīs nemieru un stresu.

Lasi vēl: Tautas ticējumi 1. maijam: kam šajā dienā mājās atlidos laime, bet kam nāksies liet asaras līdz pat Vasarsvētkiem

Parasti ir labāk ignorēt negatīvo reakciju, vienkārši attālinoties no kaķa. Tāpat var mēģināt novērst viņas uzmanību, piedāvāt spēlēt, pirms viņa kļūst dusmīga– piemēram, rotaļlietu pelīti vai lāzera norādes pildījumu.

 

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….