Un mēs runājam par kosmeju, kas ar saviem maigajiem ziediem palīdz ievērojami izdaiļot zemes gabalu.
Pateicoties kosmejai, tiks stimulēta mikroorganismu attīstība, kas palielina magnija un fosfora pieejamību citiem kultūraugiem.
Šis augs ir īpaši noderīgs zemenēm. Tāpēc tas jāsēj novembrī dobēs, kurās gatavojaties stādīt šos krūmus. Kosmejas saknes izdala vielas, kas iznīcina nematodes. Tieši tām ir ārkārtīgi negatīva ietekme uz zemenēm.
Lasi vēl: Kāpēc nedrīkst gatavot uz saskrāpētas pannas: to zina tikai daži cilvēki
Kosmejas var droši sēt pat nedaudz sasalušā zemē. Tāpēc to var izdarīt novembrī pirms pirmā sniega. Lai to izdarītu, dobēs izveidojiet seklas bedrītes un katrā iemetiet 2-4 sēklas.
Kā jebkuru augsni pārvērst melnzemē
Ir vēl daži triki, kas palīdzēs padarīt zemi auglīgāku. Vienkāršākais veids ir augsnē iestrādāt smiltis. Tas nav tik dārgi kā melnzemes ievešana zemes gabalā.
Būs labi augsnei pievienot pelnus, īpaši, ja tie ir kūdra vai brūnogles. Augsni spēcīgi uzlabo sēklu sēnalas, zāģu skaidas, salmi, sagriezts papīrs, nokritušas lapas. Kopumā var izmantot jebkuru organisko vielu.
Interesanti, ka organiskās vielas augsnē nedrīkst aprakt. Minerālmēslus augsnē ar laiku iesūks sliekas, un sēnītes un baktērijas visu pārvērtīs humusā.
Tevi noteikti interesēs
- Es ilgi nesapratu, kāpēc klaigājošu vārnu nedrīkst dzīt prom… Līdz sapratu, cik nopietna kļūda tā var būtby Rinalds Bergmanis
- “Tautai ir jāzina savas varones!”: TV personība Armands Simsons dalās nepatīkamā pieredzē, ko piedzīvojis no kādas sievietesby Laura Blūma
- Šāda veida anomālijas nav novērotas kopš 2007. gada – kam būtu jāsagatavojas maija beigās un jūnija sākumāby Sandra Ločmele