To sauc par sprauslu. Spraudeņiem jānogriež sānu pabērns, kura izmērs ir no 10 līdz 15 cm. Ievietojiet spraudeni ūdens tvertnē, turiet siltā saulainā vietā un mainiet ūdeni ik pēc dažām dienām. Pēc sakņu parādīšanās stādiet pastāvīgā vietā.
Otrā darbība
Pēc tam augsnē ap augu pievienojiet nedaudz organiskā mēslojuma vai komposta. Tas papildinās barības vielu krājumus, kas noplicināti augļošanas laikā.
Tālāk pārliecinieties, vai jūsu gurķu augi saņem pietiekami daudz ūdens un barības vielu. Gurķiem ļoti patīk laistīšana un pabarošana, tāpēc laistiet un nesiet mēslojumu regulāri. Pareiza pabarošana palīdzēs viņiem uzaudzēt labu zaļo masu un paildzināt auglību. Krūmi noteikti atdzīvosies un atkal uzziedēs.
Kā barību var izmantot jebkurus minerālmēslus un sabalansētus mēslojumus ar lielu slāpekļa saturu.
Lasi vēl: Pārsteigums no zvaigznēm: trīs zvaigžņu zīmes, kas iegūs finanšu džekpotu 2024. gada rudenī
No organiskajām barībām derēs putnu mēslu vai jauno nātru uzlējums.
Trešā darbība
Nākamais solis ir nosiltināt dobi no nakts aukstuma un pasargāt no rasas.
Kā zināms – piemērota dienas temperatūra gurķa augšanai no +25 līdz 29 °C, apmācies laiks no +22 līdz 24 °C. Nakts temperatūra ideālā gadījumā nedrīkst noslīdēt zem +18 °C. Taču parasti šāda nakts temperatūra turas divos pirmajos vasaras mēnešos. Augustā un septembrī naktis kļūst vēsākas. Tāpēc, lai gurķi nebremzētu attīstībā pēc atjaunošanās, dobe ir jāsiltina.
Saknes siltina ar mulčām, bet zaļo daļu uz nakti apsedz ar plēvi + spanbondu. Tāpat pārklājamais materiāls pasargā gurķus no rasas un saglabā tos veselīgus un plaukstošus.
Lasi vēl: Cepelīni ir viens no garšīgākajiem ēdieniem pasaulē. Viss ir vienkārši, pieejams un ļoti, ļoti garšīgi
Veicot šīs darbības, varēsiet jaunināt savus gurķu augus un turpināt baudīt gardos un sulīgos gurķus līdz pat rudenim.
Tevi noteikti interesēs
- Aldis Gobzems atklāj, kāpēc viņš patiesībā nomainīja savu latvisko vārdu un uzvārdu, kļūstot par “spāni”by Laura Blūma
- 6 mājas līdzekļi, kas lieliski aizstās trauku mazgāšanas līdzekliby Anete Vītola
- Vilki aizvien biežāk tiek redzēti Rīgas tuvumā – Garkalnē, Carnikavā, Ādažos: eksperti skaidro, ko tas nozīmēby Laura Blūma