Saņemtas jaunas prognozes no meteorologiem: sagaidāmas ne tik iepriecinošas izmaiņas aprīlī

Laikapstākļu speciālisti prognozē, ka pavasara vidū situācija varētu būt sarežģītāka, nekā sākotnēji tika paredzēts. Šādas ziņas var radīt bažas daļai Eiropas reģionu iedzīvotāju.

Gismeteo speciālisti ir publicējuši jaunākos aprīļa laikapstākļu datus, norādot uz vairākām netipiskām parādībām, kas raksturos pavasara otro mēnesi. Galvenais akcents būs likts uz nokrišņiem – tie var sasniegt rekordlielu apjomu un parādīties dažādās formās.

Piemēram, Austrumeiropas reģionos mēneša sākumā prognozēts sniegs un slapjš sniegs, bet aprīļa izskaņā – iespējamas arī ledus lietusgāzes. Gaisa temperatūra kopumā solās būt nedaudz virs klimatiskās normas.

Baltijas valstīs aprīlis solās būt īpaši izaicinošs laikapstākļu ziņā. Prognozes liecina, ka šajā periodā reģionā varētu būt nokrišņu apjoms, kas pārsniedz vairāku mēnešu normu. Mēneša sākumā tika prognozēts slapjš sniegs un dzestrs lietus, savukārt vēlāk — ilgstošas un stipras lietusgāzes. Īpaši intensīvi nokrišņi gaidāmi 15. un 16. aprīlī, kad lietus var skart plašas teritorijas.

Eiropas ziemeļrietumos bija gaidāmas izmaiņas. Aprīlī šajā reģionā atgriezās sniegs, un snigšana turpinājās arī mēneša pirmajā pusē. Pēc tam to nomainīja lietus, un laiks kļuva vēl vēsāks un mitrāks. “Negaidītās klimatiskās parādības var radīt ekonomiskus zaudējumus,” uzsver eksperts. “Tomēr to novērtēt ir ļoti sarežģīti, jo zaudējumi var būt gan tieši, gan netieši. Turklāt sniegs turpinās krist, tāpēc vēl ir pāragri apkopot rezultātus.”

Atklājies, cik lielu pensiju saņem “Latvijas bagātākais pensionārs” – arī nākamie turīgākie saņem iespaidīgas summas

Ziemeļaustrumu vējš, kas bija visnepatīkamākais, pastiprinājās un izraisīja sniegputeni. Sniegs turpināja krist tikpat daudz, vismaz. Hidrometeoroloģijas centrs bija solījis, ka sniega sega visur sasniegs līdz 5 cm biezumu. Kopumā divās dienās – svētdien un pirmdien – nokrita mēneša nokrišņu norma, iespējams, pat nedaudz vairāk.

Vai to var uzskatīt par kaut ko neparastu? Drīzāk ne. Kas līdzīgs jau ir noticis agrāk, kad vējš no Ziemeļu Atlantijas okeāna atnesa sniega mākoņus. Tomēr šajā laikā parasti ziemas sniega kupenas vēl nebija pilnībā izkusušas, tāpēc pavasara sākums aizkavējās. Šoreiz, tomēr, sniega apstākļi bija daudz ievērojamāki.

Bet kas gaidāms aprīļa otrajā pusē un maijā? Šajā periodā situācija solās būt vēl interesantāka…

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk