Kā redzams, Latvija sarakstā ieņem augsto 9. vietu uzreiz aiz Vācijas un pirms Nīderlandes. Tikmēr Igaunija ierindojas 14. vietā, bet Igaunija – tikai 31. vietā.
Atklājās, ka ziemeļvalstīs cilvēki visvairāk aizraujas ar lasīšanu.
Pētījumā tika izvērtēti daudzi faktori, kas saistīti ar lasīšanu un nācijas literāro vitalitāti. Piemēram, starp šiem faktoriem iekļauta arī bibliotēku pieejamība iedzīvotājiem un to apmeklēšanas biežums, kas ir iemesls, kāpēc saraksta augšgalu nav sasniegušas tādas attīstītas valstis kā Japāna un Ķīna.
Tevi arī varētu interesēt
Vēl tika izvērtēta izglītības sistēma u.c. rādītāji.
Avots: washingtonpost.com
Tevi noteikti interesēs
- Sarīvē uz pannas kartupeļus, tad virsū liekam pildījumu un sanāk garšīga “pica” bez miltiem – bet jāievēro dažas svarīgas detaļasby Jeļena Kuzmenko
- 3 profesionāļu triki, kas jāveic ar tulpēm martā – tās ziedēs ilgi un bagātīgiby Anete Vītola
- Kaļķakmens “nokritīs” pusstundas laikā – eksperti atklāj produktu, ar ko apstrādāt krānuby Anete Vītola