Pīlādzis
Ticēja, ka pīlādzis, kas atrodas mājas pagalmā ir labs sargs pret nešķīstiem spēkiem un nes ģimenei veiksmi. Īpaši ieteica pīlādžus stādīt pie ieejas vārtiem un arī pie mājas stūriem.
Liepa
Šis koks simbolizē mājas svētību un mātišķību. Ticēja, ka mājās, kur pagalmos aug liepas, piepildās sapņi un bērni, kas aug šajās mājās, izaug par ļoti veiksmīgiem cilvēkiem.
Lazda
Arī par lazdām bija labi ticējumi – ticēja, ka tās rada mieru, saticību un pasargā cilvēkus no nelabām domām. Senlatvieši arī ticēja, ka šis koks spēj attīrīt enerģiju, tāpēc reizumis to sauca arī par “burvju koku”.
Egle
Lielās egles arīdzan bija ar pozitīvu nozīmi, tomēr sava izmēra dēļ tās ierasti stādīja mazliet tālāk no mājas. Ticējumos teikts, ka tās ir aizsardzības un mūžības simbols. Citi ticējumi vēstī, ka tās sargā no skaudības.
Kadiķis
Enerģētiski ļoti spēcīgs augs, kas “aidzen” visu negatīvo un sargā mājas “robežas”. Tāpēc agrākos laikos no kadiķiem pat veidoja dzīvžogus, lai ne pagalmā, ne mājā, ne ģimenē neiekļūst tumšie spēki un sliktās enerģijas.
Tevi noteikti interesēs
- Ne katru dienu un ne katru otro: īstā mazgāšanās biežuma formula senioriemby Rinalds Bergmanis
- Šodien ievēroju, ka pasažiera durvju rokturī bija ievietota monēta, un uzreiz ziņoju par to iestādēm – pastāstu, kas tieši notikaby Sandra Vīgante
- Uz noteiktiem šoferiem tiks vērsta lielāka uzmanība – CSDD ziņo par stingrākiem sodiemby Rinalds Bergmanis