Kāpēc tā ir invazīva suga? Jo jenots ļoti čakli izposta putnu ligzdas, konkurē ar vairākām citām sugām, kā arī izplata dažādas bīstamas kaites, kas sagādā nopietnas raizes gan citiem dzīvniekiem, gan arī cilvēkiem. Jenots ir iekļauts ES invazīvo sugu sarakstā un tā izplatība tiek kontrolēta, un ierobežota.

Žurnāls “Medības” raksta, ka, ja tiešām notiks tā, ka jenoti ienāks Latvijas teritorijā, sagaidāmas dažādas problēmas. Tamdēļ cilvēkiem ir jāziņo, ja gadījumā manāt jenotu vai iespējami līdzīgu dzīvnieku Valsts Meža dienestam. Ērtākais veids, kā to izdarīt, ir izmantot lietotni “Mednis”, kas nodrošina ērtu un vienkāršu novērojumu reģistrēšanu.
Eksperti nenoliedz, ka šis viens novērojums var būt tikai sākums. Tāpēc savlaicīga rīcība var palīdzēt kontrolēt tos un aizsargāt Latvijas dabu. Visi cilvēki, kas uzturas mežos, tiek aicināti būt vērīgi un, ja rodas aizdomas, ka tiešām manījāt jenotu, ziņojiet atbildīgajām iestādēm.
Jenots nav jenotsuns! Skaties video:
Tevi noteikti interesēs
- Kādi notikumi 2026. gadā satrauks Latviju? Mākslīgā intelekta prognozes par politiķiem raisa īpašu interesi
- Kā attīrīt māju no iepriekšējo saimnieku enerģētikas, lai tā ”nevilktos astē” jums mūžīgi
- Samanta Tīna gadu miju sagaida ar emocionālu paziņojumu un mājienu par laulības beigām
- Ko nevajag darīt 1. janvārī, pretējā gadījumā viss gads būs pilns ar raizēm: tautas zīmes Harmonijas dienai
- “Mēs iesim svinēt, bet tu paliec bērniem” mana ģimene paziņoja 31. decembrī – es izdomāju kādu viltību
- 5 gadus viņa izlikās nedzirdam, lai noklausītos manas sarunas; kādu dienu es apzināti pateicu pārāk daudz un koncerts beidzās








