Nav nepieciešams iegādāties dārgu ķiploku mēslojumu. Es nekad neesmu pirkusi. Bet es vienmēr izaudzēju lieliskus ķiplokus.
Es sāku gatavot dobi ķiploku stādīšanai – un sapratu, ka man augsnē ir arī divas, teiksim tā, “sastāvdaļas”.
Ja šādus bezmaksas uztura bagātinātājus lietojat daudzus gadus pēc kārtas, jūs neapzināti iemācīsieties audzēt ķiplokus. Ja vienreiz esat to izmēģinājis, tālāk tas ir kā pastaiga ar kājām gaisā.
Kas ir šīs divas bezmaksas sastāvdaļas?
Tie ir parastie pelni no ugunskura un nopļautā zāle no zāliena. Un es jums pastāstīšu, kā es tās izmantoju. Man vienmēr ir pieejama zāliena zāle un koksnes pelni. Šīs sastāvdaļas man ir pavasarī, vasarā un rudenī.
Pelni.
Pavasarī man ir pelni no rudens ugunskura, kas saglabāti spaiņos, un rudenī man ir pelni no pavasara ugunskura. Galu galā mēs divas reizes gadā sadedzinām dārza atkritumus un zarus, kas radušies, apgriežot dārza kokus. Pavasarī (pirms zemes gabala rakšanas kartupeļu audzēšanai) un rudenī (pēc kartupeļu ražas novākšanas). Es šo procesu pat jokojot saucu par pelnu ciklu atsevišķā saimniecībā. Jo parasti ir grūti izmantot visus krājumus vienā reizē. Galu galā nav vērts izkaisīt tikai tā, pēc principa: “Kāpēc gan neizkaisīt tā, lai netraucē?”.
Lasi vēl: “Es pievienoju šķipsnu un no krūma noņemu pusi spaiņa”: kā un ar ko mēslot papriku stādīšanas laikā
Es sniedzu atsauci uz noderīgo elementu saturu pelnos:
Atkarībā no dārza atkritumiem pelni satur 25-45 % kalcija karbonāta, aptuveni 1 % fosfātu un mikroelementus: dzelzi, mangānu, varu, cinku un daudzus citus mikrodevas.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- “Pirmo reizi dzirdu ko šādu…”: jauna latviešu meitene saraksta dziesmu, kas dažās stundās sasniedz miljonus skatījumu un “nozog” klausītāju sirdis (VIDEO)by Laura Blūma
- Tomāti būs brīvi no fitoftoras – eksperts atklāj labāko veidu, kā atbrīvot dārzeņus no kaitesby Anete Vītola
- Izskan ļoti nepatīkama prognoze uz Lieldienu brīvdienām saistībā ar laikapstākļiemby Sandra Ločmele