Varna, pilsēta melnās jūras krastā, ir populārs tūristu galamērķis ar bagātīgu kultūras mantojumu un senu vēsturi, kas sniedzas vairāk nekā 6500 gadu senā pagātnē. No 7.gs. p.m.ē. šeit atradās seno grieķu dibinātā Odesas pilsēta.
Milzīgais skelets atrasts šā gada martā netālu no senā Odesas pilsētas mūra atliekām. Tiek lēsts, ka milzīgais cilvēks dzīvojis un miris 5. mūsu ēras gadsimtā. Poza, kādā skelets atradies, skaidri norāda, ka tas apglabāts ļoti ceremoniāli. Tā rokas balstās uz vidukļa, galva novietota pret austrumiem.
Pagaidām arheologu komanda turpina veikt pētījumus, kuru detaļas netiek atklātas, taču iespējams, ka šis svarīgais atklājums kļūs par milzīgu sasniegumu un pagrieziena punktu arheoloģijā.
Tevi arī varētu interesēt
Avots: unexplained.com
Tevi noteikti interesēs
- “Viņa ir tāda pati, ļoti līdzīga man!”: dīva Olga Rajecka nosauc talantīgāko jauno latviešu dziedātāju (+ VIDEO)by Laura Andersone
- Kabacīši itāļu gaumē Scarpaccia: šefpavārs atklāj savu kolosālo recepti (+ VIDEO)by Laura Andersone
- Nepērciet pārtikas preces, kamēr neuzzināsiet šos 6 lielveikalu trikus – tas jums palīdzēs neiekrist tirgotāju “slazdos”by Sandra Vīgante