Šie 10 attēli parāda kā pasauli redz cilvēki ar redzes defektiem (FOTO)

Mēs tev ar attēlu palīdzību atklāsim kā pasauli redz daltoniķi jeb “krāsu akli” cilvēki – rodas sajūta, ka viņi dzīvo tikpat kā citā realitātē!

Mēs visi esam dzirdējuši par daltoniķiem jeb tā sauktajiem krāsu aklajiem cilvēkiem, taču nav nemaz tā, ka viņi visi pasauli redz melnbaltu (lai gan ir arī tāds daltonisma veids kā monohromā daltonija, kur tik tiešām pasaule ir kā melnbaltais kino). Visbiežāk gan ir tā, ka daltoniķu acis jauc vai neuztver atsevišķas krāsas un to toņus.

Piemēram, cilvēki, kuru acis jauc vai neuztver sarkanas un zaļas krāsas toņus, sirgst ar deiteranopiju, taču tie, kuru acis jauc vai neuztver zilo un zaļo krāsu toņus, sirgst ar tritanopiju, bet tie, kuru acis jauc vai neuztver sarkano krāsu toņus, sirgst no protonopijas. Visi iepriekš nosauktie ir daltonisma paveidi.

Nākamajā lapā skaties desmit 4 attēlu kolāžas, kurās ir salīdzināts kā pasauli redz cilvēki ar dažādiem daltonisma paveidiem.

Lasi vēl: Visā pasaulē pases ir tikai 4 dažādās krāsās: noskaidro šo krāsu patieso nozīmi!

Pāršķir lapu, ja vēlies redzēt kā pasauli redz daltoniķi!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close