Sīpolu laistīšana maijā – triks, lai iegūtu sulīgas un lielas sīpolu galviņas

Cik bieži sulīgu un lielu sīpolu galviņu vietā iegūstam kaut ko pavisam niecīgu un necilu? To visu visbiežāk ietekmē maija augu barošana, ko lielākā daļa dārznieku dara nepareizi.

Tas var šķist negaidīti, taču noslēpums slēpjas nevis veikalā nopērkamajos mēslošanas līdzekļos, bet gan parastajā pienā. Jā, runa ir par to pašu vienkāršo produktu, kas atrodas jūsu ledusskapī.

Piens satur kalciju, laktozi un aminoskābes – kas sīpoliem vajadzīgs ātrai augšanai un aizsardzībai no kaitēm. Kalcijs stiprina šūnu sienas, padarot sīpolu spalvas sulīgas un elastīgas, bet laktoze veido plēvi uz augsnes virsmas, kas saglabā mitrumu.

Bet svarīgi ir pareizi sagatavot šķīdumu: uz 5 litriem ūdens būs vajadzīgs 500 ml piena (vēlams paštaisīts, bet derēs arī veikalā nopērkamie, kuriem ir vismaz 3,2% tauku satura). Laistiet sīpolu pie saknes reizi 10 dienās, sākot no maija vidus.

Varētu rasties jautājums, kāpēc tieši maijā? Tieši šajā laikā sīpols veido pašu galviņu. Ja jūs piešķirat augam pietiekami daudz kalcija, sīpola galviņas būs blīvas un lielas.

Bet ir arī svarīgs noteikums – laistīšana ar pienu ir jāmaina ar parasto ūdeni. Ja šķīdumu lieto pastāvīgi, uz augsnes veidosies taukaina plēve, kas traucēs gaisa apmaiņu. Tātad, šis mēslojums nedrīkst aizstāt parasto ikdienas laistīšanu ar ūdeni.

Pēc katras “pienainās” laistīšanas viegli uzirdiniet augsni ap sīpoliem. Jau pēc divām nedēļām jūs pamanīsit atšķirību – sīpolu spalvas kļūs tumši zaļas, un sīpoli sāks izvirzīties no zemes.

Bet atcerieties: piena šķīdums nav panaceja. Sīpoliem joprojām ir vajadzīga saule un savlaicīga ravēšana. Bet jums vairs nav jātērē nauda dārgiem mēslošanas līdzekļiem – jūsu virtuvē ir viss nepieciešamais.

Izmēģiniet šo pavisam vienkāršo triku, un jūsu kaimiņi jautās, ar kādu slepeno līdzekli jūs barojat savus sīpolus, ka tie izskatās tik veselīgi un skaisti.