Sirmo māti bērni pameta, pat uz izvadīšanu neatnāca, bet, kad tika nolasīts testaments, nezināju kur likties

Diemžēl necienīgi mantinieki nav tikai aizraujošu seriālu izdomājums – tie pastāv arī dzīvē. Cilvēkiem ir dabiska tieksme rūpēties par saviem tuvākajiem, īpaši par vecākiem un bērniem. Tomēr ne vienmēr viss notiek tā, kā tam vajadzētu būt.

Vai nu tas ir izglītības trūkums, vai arī cilvēka raksturs nav pietiekami stiprs, taču mēdz būt bērni, kuri nevēlas palīdzēt saviem sirmajiem vecākiem tieši tad, kad viņiem atbalsts ir visvairāk vajadzīgs.

Bērnu attieksmi pret sirmajiem vecākiem ietekmē dažādi faktori, tostarp ģimenes attiecības, personības iezīmes un sabiedrības normas. Nereti bērni ir aizņemti ar saviem pienākumiem – darbu, ģimenes dzīvi un personīgajām interesēm –, kas var novest pie tā, ka viņi nepievērš vecākiem pietiekamu uzmanību.

Ja ģimenē ir bijušas sarežģītas attiecības vai konflikti, bērni var izvairīties no saskarsmes ar vecākiem vai neuzskatīt to par prioritāti. Tāpat, ja bērni dzīvo tālu prom vai saskaras ar transporta un laika ierobežojumiem, viņi var justies mazāk saistīti ar vecākiem un bieži vien nespēj sniegt nepieciešamo atbalstu un rūpes.

Reizēm bērni saskaras ar finansiālām grūtībām vai pienākumiem pret savu ģimeni, kas var liegt viņiem iespēju sniegt saviem sirmajiem vecākiem nepieciešamo materiālo vai emocionālo atbalstu.

Tāpat arī sabiedrības normas un attieksme var ietekmēt bērnu izturēšanos pret sirmajiem vecākiem. Dažādās kultūrās pastāv atšķirīgi uzskati par bērnu atbildību pret vecākiem, un šie priekšstati var mainīties atkarībā no konkrētās sabiedrības vērtībām un tradīcijām.

Ņemot vērā šos faktorus, ir būtiski izprast gan bērnu, gan sirmajiem vecākiem aktuālās vajadzības un apstākļus, lai veidotu ciešākas un harmoniskākas attiecības ģimenē. Atvērta komunikācija, empātija un savstarpējs atbalsts var stiprināt ģimenes saites un veicināt labāku sapratni starp paaudzēm.

 

Šis nav tas gadījums

Tomēr šis nav tāds gadījums. Šie cilvēki, par kuriem ir runa, nejūt ne mazāko vainas sajūtu. Taču tieši viņi visbiežāk steidzas pirmie pieprasīt mantojumu, īpaši tad, ja tas ietver taustāmus finansiālus ieguvumus.

Šie cilvēki parasti vispār neuztver pamatotas piezīmes par taisnīgumu vai sirdsapziņu. Šķiet, ka tajā brīdī viņu sirdsapziņa vienkārši ir iemigusi. Kā gan tas var notikt?

Jūlija un Oļegs sacentās savā starpā jau kopš bērnības. Jaunākais brālis centās sevi pierādīt, jo mājās izjuta nepieciešamību apliecināt sevi kā vīrietis. Savukārt māsa pastāvīgi viņu ķircināja un izjokoja.

Tā bija bezrūpīga bērnība parastā vidusmēra ģimenē, kurā vecāki mīlēja savus bērnus, un bērni – savus vecākus.

Pieaugot, Jūlija devās mācīties uz citu pilsētu. Laikam ejot, viņa kļuva garīgi nobriedusi un skaidri zināja, ko vēlas sasniegt.

Viņa tiecās atrast sevis cienīgu dzīvesbiedru un veidot veiksmīgu karjeru. Taču mazpilsētā, kurā viņa uzauga, to nebija viegli īstenot – tomēr nomaļa vieta ar ierobežotām iespējām.

Tāpēc Jūlija bija spiesta vairāk domāt par savu nākotni un mērķtiecīgi tiekties uz to.

Bet…

Stāsta turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment