Šīs darbības patiesībā nav vēlams veikt, kad tavs telefons tiek uzlādēts

Vairums viedtālruņu lietotāju vismaz reizi ir domājuši: vai ir droši atstāt lādētāju pievienotu kontaktligzdā, kad viedtālrunis nav pieslēgts? Protams, tas var būt neērti, ja katru reizi ir jāizņem un jāpievieno pie kontaktligzdas.

Ja lādētājs ir novietots kaut kur aiz dīvāna vai citā grūti pieejamā vietā, tad, kad beidzot nākas pievienot to pie telefona, es vienkārši paņemu tālruni, aizēju līdz kontaktligzdai un pievienoju. Ērti, vai ne?

Tomēr rodas jautājums: vai tas ir droši? Un ko īsti notiks ar lādētāju, ja to atstāsim kontaktligzdā pastāvīgi? Apskatīsim trīs mītus un sniegsim skaidras atbildes.

Pievienojieties mūsu diskusijām! Šeit mēs dalāmies ar noderīgiem padomiem un apspriežam jaunākās tendences IT jomā.

 

1. Elektrības patēriņš

Ja tālrunis nav pieslēgts lādētājam, vai tas joprojām patērē elektrību? Jā, tas notiek. Ierīcē joprojām ir kāds neliels enerģijas avots. Protams, tas nav tik aktīvs kā tad, kad tālrunis ir pievienots, taču neliela enerģija joprojām tiek patērēta.

Protams, ka mēneša laikā daudz neiegūsi, naudas izteiksmē, bet pēc gada iegūsi labu summu, jo tiks iztērēti 2-3 kilovati. Tāpēc no elektroenerģijas taupīšanas viedokļa labāk to izslēgt.

 

2. Kalpošanas laiks samazinās

Lēta un kvalitatīva barošanas avota kalpošanas laiks ir aptuveni 6 gadi. Uzlādes laikā var novērot, ka ierīce sasilst. Kad tā ir atvienota, tā atdziest, taču pilnīgi auksta tā nekļūst un var saglabāt nelielu siltumu, pat ja ierīce nav pievienota.

Faktiski kalpošanas laiks pakāpeniski samazināsies galvenokārt apkures dēļ. Elektrolītu kondensatori nolietosies, un strāvas plūsma samazināsies, kas savukārt ietekmēs ierīces uzlādes efektivitāti.

 

3. Ugunsbīstamība

Šeit situāciju var vienkārši izskaidrot: lēta uzlāde nav laba. Kvalitatīvi un pazīstami zīmoli ir labāki. Ja lēta uzlāde vienmēr ir ieslēgta, tā var radīt problēmas – pārkaršanu un neaizsargātību pret strāvas pārspriegumiem.

Dārgs un kvalitatīvs lādētājs, visticamāk, kalpos ilgāk, taču kāda jēga to turēt ieslēgtu? Tu nevienam neko nepierādīsi. Izslēdzot uzlādi, ir vieglāk saglabāt mieru un izvairīties no nevajadzīgām problēmām.

 

Labs iemesls, lai izslēgtu uzlādi

Ja dzīvojat viens, tas nav tik svarīgi, bet, ja mājās ir bērni vai dzīvnieki, tas ir nopietns iemesls, lai izslēgtu lādētāju. Domāju, ka nav jāskaidro, kāpēc tas ir drošāk un labāk.