Šķipsniņa sāls, un tualete mirdzēs: Cik reāli tas var darboties

Man patīk pārbaudīt noderīgus dzīves trikus.

Kā tērēt uz uzkopšanu ne vairāk kā 5 minūtes dienā

Mans recepte ir vienkārša, kā visa acīmredzamā – tīriet netīrumus uzreiz. Tiklīdz kaut kas ir notraipīts, ņemam drānu un sākam tīrīt. Pretējā gadījumā netīrumi sacietēs, un vēlāk to attīrīšana būs trīs reizes grūtāka.

Neredzu neko sliktu paņemt birsti un iztīrīt tualeti. Tāpēc uz šo nodarbi iztērēju ne vairāk kā 3–4 minūtes dienā. Un tualete vienmēr ir tīra.

Tomēr laika gaitā, dēļ cietās ūdens kvalitātes, uzkrājas nogulsnes, un birste vairs nepalīdz. Tāpēc esmu savākusi 6 veidus, kā noņemt nogulsnes, dzeltenumu un rūsu tualetē un tvertnei.

Vai domājat, ka ir vienkārši ielej hloru un viss kļūs tīrs? Protams, hloram ir balinoša iedarbība, lai gan tas neiznīcina nogulsnes.

Tālāk pastāstīšu, kāpēc tualetes tīrīšanas metode ar sāli man nepatika.

1. Citronskābe

Droši vien vispopulārākais veids. Ņemam 2 paciņas citronskābes un aplejiet to ar karstu ūdeni – 2 krūzes, lai roka izturētu. Sakratām līdz pilnīgai izšķīdināšanai un ielejam tualetē, sadalot šķīdumu ar birsti pa visu podu.

Atstājam uz 30 minūtēm, lai tas iedarbojas. Citronskābe attīra podu līdz spīdumam, nogalina zarnu mikrobus un novērš nepatīkamo smaku. Tomēr stipras nogulsnes tā neatrisinās, bet ikdienas tīrīšanai tas ir pilnīgi piemērots.

2. Kalcinētā soda

Lēts līdzeklis, ko var iegādāties kilogramiem saimniecības preču nodaļās. Uzkarsējam 1 litru ūdens līdz vārīšanās temperatūrai un ielejam ūdenī 150 g kalcinētās sodas. Izšķīstot, soda sāks burbuļot. Gaidi, kamēr šķidrums atdziest līdz aptuveni 45–50 grādiem, un ielej tualetē uz nakti.

Kalcinētā soda lieliski iznīcina visas baktērijas, novērš smakas, izšķīdina visus atkritumus, kaļķu nogulsnes un attīra caurules iekšpusi. Pēc šādas apstrādes jums mēnesi nebūs nekādu nepatīkamu smaku tualetē.

3. Soda un etiķis

Klasiskais veids, kā risināt problēmas ar santehnikas tīrīšanu un cauruļu tīrīšanu virtuvē, darbojas nevainojami.

Ielejam sauju sodas tualetē, pārkaisot to apakšā. Tad uzmanīgi ielejam tasi etiķa, lai tas nonāktu uz sodas. Paņemam birsti un berzējam burbuļojošo maisījumu virsmas iekšpusē, pamatīgi šūpojoties pie poda malām.

Atstājam uz 15 minūtēm, pēc tam visu norakstām. Soda un etiķis attīra tualeti līdz spīdumam īsā laikā, likvidē mikrobus un novērš smakas.

4. Oksālskābe

Tā tiek pārdota atšķaidītā veidā kā lēti šķidri līdzekļi. Oksālskābe labi attīra rūsu, cietās nogulsnes, urīnskābes akmeņus un lieliski attīra tvertni.

Ja kāds nezina – tvertne laika gaitā arī uzkrāj nogulsnes uz sienām – kaļķa un mikrobu nogulsnes. Un, ja vēlaties, lai jūsu tualete būtu patiešām tīra, reizi mēnesī jāiztīra arī tvertne.

Es to daru vienkārši – ielieku pusi glāzes oksālskābes tvertē ar ūdeni uz nakti. No rīta neko nevajag skalot. Skābe maigi izšķīdina nogulsnes, un no rīta vienkārši iztukšoju ūdeni un ātri ar sūkli ar ziepēm pāriešu pa tvertnes sienām. Pēc tam vēlreiz izskalojiet, un viss būs ideāli tīrs.

Lasi vēl: Kaperi: kas tie ir un kādos ēdienos tiek izmantoti

Papildus tvertnei es tīru arī pašu tualeti ar oksālskābi. Ielieku nedaudz līdzekļa notekā un tīru ar birsti. Atstāju uz 15 minūtēm, pēc tam izskaloju ar ūdeni, un viss ir tīrs.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….