Kā tas darbojas
Raugs sāk darboties. Tas izdala ogļskābo gāzi, siltumu un smaržu. Cukurs pastiprina procesu. Skudrām tas ir katastrofāli — viņu navigācijas sistēma izjūk, takas pazūd, fermentu pēdas izdzēšas. Tās apmaldas. Karaliene panikā. Skudrupūznī ir karsti, smarža dīvaina, mitrums, zeme “rūgst”.
Tām šķiet, ka ir gals klāt. Tāpēc tās nes kājiņas prom. Protams, ne visas uzreiz, bet galvenie “izlūki” aiziet pirmie, bet pēc tam velk līdzi visu baru.
Un pats smieklīgākais — mēs viņām nemaz neko ļaunu neesam izdarījuši. Tikai “pabarojām”.
Un jā, ja laistīšanu atkārto pēc nedēļas, neviens vairs tur neatgriezīsies. Bet, ja šķīdumam pievieno nedaudz piparmētru uzlējuma, efekts kļūst spēcīgāks. Taču arī bez piparmētrām viss darbojas.
Atceries uz visiem laikiem
Nebaidieties no skudrām, baidieties no bezdarbības. Tās ne tikai rosās, bet arī nodara postu. Audzē pūcītes. Grauž saknes. Traucē augsnes mikrofloru. Ja klusēsiet, tās visu izpostīs. Bet, ja rīkosieties, un vēl gudri, dārzs atkal būs jūsu.
Lasi vēl: Atšķaidu 1 ēdamkaroti uz 10 litriem ūdens visiem gurķiem: mēsloju reizi nedēļā
Tāpēc netērējieties pulveriem. Paņemiet raugu. Paņemiet cukuru. Ļaujiet tam uzrūgt un pabarojiet viņus ar šo “bumbu”. Un tad nākamajā rītā iznāciet ārā un izbaudiet skatu bez skudrām.
Tevi noteikti interesēs
- “Man liekas, ka mums viss nav kārtībā…”: Horens Stalbe pasaka, ko domā par amerikāņu blogera “ciemošanos” Latvijāby Laura Andersone
- +30 grādi, liels mitrums, spiedīgs un sutīgs: meteorologs Toms Bricis komentē, cik ilgi Latvijā turēsies šādi laika apstākļiby Laura Andersone
- „Ko tu mīli vairāk – mammu vai tēti?” reiz bērnībā pajautāja tētis un joprojām smejas, atceroties manu atbildiby Rinalds Bergmanis