Vēl viens neapšaubāms pluss ir tas, ka, sadaloties, šīs garozas bagātinās augsni ar vērtīgo mikroelementu boru, kas ir ārkārtīgi svarīgs daudzām kultūrām. Īpaši jutīgi pret tā trūkumu ir pākšaugi, sēklas (ābeles, bumbieri), tomāti, paprika un kāposti. Bet mūsu reģiona augsnēs bieži vien trūkst bora.
Protams, šī metode nav bez dažiem trūkumiem. Pirmkārt, lielam zemes gabalam vai dārzam var vienkārši nepietikt banānu mizu. Otrkārt, neskatoties uz borskābi, garozas joprojām kļūst tumšākas un diezgan ātri sabojājas, tāpēc tās ir pastāvīgi jāatjauno.
Lasi vēl: Ja kāds izmet mandarīnu mizas, sit pa rokām! Citrusaugļu mizu izmantošana dārzā
Lai pagarinātu to “dzīvi”, izlietotās miziņas iesaku uzglabāt burkā ar borskābes šķīdumu tieši mājās. Tādā veidā tie nekļūs melni un nezaudēs savu “ēsmu” kukaiņiem.
Lasi vēl: Ņemu konservētas pupiņas, marinētus gurķus un gatavoju savus salātus, viesi tos vienkārši dievina
Un, kad ir savākts pietiekami daudz, jūs varat tos nogādāt vasarnīcā vai dārzā un novietot pareizajās vietās. Šo procedūru labāk veikt brīvdienās vai vakaros pēc darba.
Vēl viens mazs dzīves uzlauzts: vislabākajam efektam mēģiniet izmantot ļoti nogatavojušos, pat pārgatavojušos banānus, uz kuru mizas jau ir parādījušies raksturīgi brūni plankumi.
Lasi vēl: Es vienmēr gatavoju šīs “Skaistules” sviestmaizes svētku galdam: tās izrādās neticami garšīgas, lētas un skaistas
Tieši šīs garozas ir īpaši pievilcīgas kaitēkļiem.