Slavenā Ziņģīte no Nītaures liela baravikas un stāsta, kādu fantastisku labumu tās nes veselībai

Veselīgā dzīvesveida piekritēju Inesi Ziņģīti no Nītaures pazīst visā Latvijā. Satieku Inesi atpūtas bāzē Valguma pasaule, kur viņa ierāda pašas izstrādāto norīvēšanās sistēmu cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Ne mazums ļaužu šo metodi jau ir izmēģinājuši un izmanto veselības atjaunošanai.

Kad vaicāju, kā tad Ziņģītei klājas, viņa mudina visus doties mežā lasīt baravikas.

Baravikas viņa vērtē augstāk par visām sēnēm, jo tajās ir vielas, kas palīdz cīnīties ar sliktajām šūnām, neļauj padoties vēzim.

“Manā pagalmā tās pašas lien iekšā, nav nemaz uz mežu jāiet,” smejas Ziņģīte. Vislabāk, ja baravikas ir “kulaciņa lielumā”, tad tās ir pārpilnas vērtīguma.

Lasi arī: Zemi skārusi spēcīga magnētiskā vētra; ko tas nozīmē mums

Par šo sēņu izcilajām dziednieciskajām īpašībām vēsta daudzi pētnieki. To droši vien zināja arī Ziņģītes vecmāmiņa, jo kara laikā viņa katru dienu deva bērniem baravikas. Inesei tolaik bija tikai divi gadiņi. “Svaigas baravikas vecāmāte saspieda ar stampiņu un šo putriņu deva mums pa karotei, tā arī izdzīvojām,” stāsta Inese.

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close