Šodien ievēroju, ka pasažiera durvju rokturī bija iesprūdusi monēta, un nekavējoties izsaucu likumsargus. Ja arī jums gadās ko līdzīgu pamanīt, esiet īpaši piesardzīgi – tas var liecināt par ļaunprātīgu nodomu. Es paskaidrošu, kāpēc šī monēta tur var atrasties.
Šāda veida viltības nav nekāds jaunums – zagļi arvien meklē jaunus paņēmienus, kā piekļūt automašīnām, un monētas ievietošana durvju rokturī ir tikai viens no šiem trikiem. Tas tiek darīts, lai traucētu durvju aizvēršanās mehānismu, cerot, ka, īpašniekam aizslēdzot auto, viena no durvīm paliks atvērta, ļaujot vēlāk iekļūt salonā.
Šeit ir daži interesanti fakti par šādiem trikiem:
Viens no izplatītākajiem paņēmieniem ir monētu ievietošana pasažiera durvju rokturī. Tas neļauj centrālajai bloķēšanas sistēmai darboties pareizi, atstājot durvis atvērtas pat tad, kad tās mēģina aizvērt ar tālvadību. Kāpēc pasažieru pusē?: Zagļi izvēlas izmantot pasažieru durvis, lai nepievērstu īpašnieka un citu personu uzmanību.
Bieži vien autovadītājs pat neiedomājas pārbaudīt pasažiera pusi, kas palielina šīs metodes veiksmīgas izmantošanas iespējamību. Citas zādzības metodes: zagļi var izmantot arī citus trikus, piemēram, aplīmēt vai apsmidzināt slēdzeni ar dubļiem, kas arī var sajaukt automašīnu un padarīt to neaizsargātāku.
Ko darīt, ja pamanāt dīvainus priekšmetus uz sava automobiļa: Ja pamanāt kaut ko aizdomīgu uz sava automobiļa durvīm vai to tuvumā, labāk to neignorēt. Pārbaudiet slēdzenes, durvis un, ja nepieciešams, izsauciet likumsargus, lai pārliecinātos, ka jūsu transportlīdzeklis ir drošs. Ir svarīgi saglabāt modrību un būt drošībā! Es ceru, ka šī informācija jums būs noderīga.
Lasi vēl: Laikapstākļi arī latviešus nežēlo: ”Tas sāksies šodien pēc plkst. 16.00”
Vēl interesanta lieta – Automašīnā ir viena ierīce, par kuru nezina 30% autovadītāju..
Automašīna ir ļoti sarežģīta ierīce. Nav pārsteidzoši, ka miljoniem autovadītāju nezina par dažām tās funkcijām. Neskatoties uz to, ka viņi jau ir nomainījuši vairākas automašīnas.
Tomēr nekad nav par vēlu sākt lietot un atpazīt šo ierīci.
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Daži autovadītāji mēdz domāt, ka ERA-GLONASS izsaukuma sistēma var klausīties sarunas salonā, taču patiesībā sistēmas modulī integrētā programmatūra to neļauj. Taču citas ierīces var viegli organizēt vadītāja un viņa pavadoņu izsekošanu.
Uzstādīt “noklausīšanās ierīci” konkurenta, laulātā vai padotā automašīnā “spiegam” nebūs grūti. Šādus mērķus uzreiz atrisinās sīkrīki a la GPS uztvērējs, izsekošanas ierīce, mobilais tālrunis ar SIM karti un pat videoreģistrators. Un “bug” automašīnas salonā var ievietot burtiski sekundes laikā, triviāli ievietojot to zem sēdekļa vai iemetot bagāžas nodalījumā. Taču atrast “slepeno liecinieku” būs daudz grūtāk. Kā saprast, ka jūs novēro vai noklausās jūsu automašīnā?
Saskaņā ar profilu statistiku visdažādākie “gadžetti” un mikroskopiskas kameras visbiežāk ir paslēptas zem stūres statīva, aiz atpakaļskata spoguļa, galvas griestos un uz statņiem (parasti aizmugurē), kam autovadītājs gandrīz nekad nepievērš uzmanību. Turklāt spiegošanas sīkrīkus nereti ievieto spraugā starp rokas bremzi un centrālo konsoli, kā arī zem kravas nodalījuma paklājiņa.
Pēc tam, kad situācija biznesā ir pasliktinājusies un vienlaikus sieva arvien biežāk pieķer jūs krāpšanā, labāk ar lukturīti apskati automašīnas salonu. Tomēr atradīsies eksperti, kas būs gatavi palīdzēt nesankcionētas novērošanas “objektiem” atbrīvoties no novērošanas.
Lasi vēl: Latviešiem par iemaksām virs 750 eiro nāksies atskaitīties un ziņot – kam un kādā nolūkā
Tomēr, kā parasti, par šo prieku ir jāmaksā. Par vienu metru detektoru, kas nosaka šādu aprīkojumu, lietošanas viņi iekasē ne mazāk kā 5 eiro. Daži šādu skeneru īpašnieki piedāvā apkalpot visu automašīnu par dažiem tūkstošiem. Viņi atbrauks, kur un kad teiksiet – reklāmu par pakalpojumu sniegšanu par automašīnas “attīrīšanu” no “netīrumiem” Tīklā ir vairāk nekā pietiekami.
Atgriežoties pie bēdīgi slavenās ERA-GLONASS sistēmas, ir vērts piebilst, ka programmatūru teorētiski var konfigurēt izsekošanai un noklausīšanai. Tomēr, kā zināms, SOS termināļa praktiskie mērķi ir pavisam citi.