Speciālisti noskaidrojuši drošākās vietas septiņos transportlīdzekļu veidos

Katrā transportlīdzeklī ir noteiktas zonas, kas nodrošina lielāku aizsardzību un mazāku risku gūt savainojumus neparedzētu situāciju vai negadījuma gadījumā, tādējādi uzlabojot kopējo drošības līmeni brauciena laikā.

Drošākās zonas transportlīdzekļos – kā tās tiek noteiktas?

Ikviens transportlīdzeklis ir veidots tā, lai pēc iespējas pasargātu pasažierus negadījuma gadījumā. Tomēr ne visas vietas transporta līdzeklī nodrošina vienādu aizsardzību – daži sēdekļi ir drošāki par citiem. Lai noteiktu šīs drošākās zonas, tiek izmantoti inženierijas principi, fizikas likumi, kā arī rūpīgi veikti crash-testi un avāriju statistikas analīze.

Drošākās vietas dažādos transporta veidos var atšķirties atkarībā no transportlīdzekļa konstrukcijas un triecienu ietekmes. Piemēram, automašīnās parasti visdrošākā ir aizmugurējā vidējā sēdvieta, bet lidmašīnās izdzīvošanas iespējas bieži ir lielākas aizmugurējā nodalījumā.

Šajā rakstā mēs detalizēti apskatīsim, kā tiek noteiktas drošības zonas un kāpēc dažādi transporta veidi piedāvā atšķirīgus aizsardzības līmeņus.

Mēs esam sagatavojuši jums kopsavilkumu par drošākajām vietām septiņos dažādos transporta veidos, un šo informāciju apstiprina statistikas dati.

Automašīna

Drošākās vietas automašīnā ir aiz autovadītāja un vidējā vieta aizmugurējā sēdeklī, jo šīs zonas frontālas sadursmes gadījumā vismazāk pakļaujas deformācijai.

Mazāk droša vieta automašīnā ir blakus autovadītājam, jo ārkārtas situācijā vadītājs instinktīvi var mēģināt izvairīties no sadursmes, kas var radīt lielāku slodzi priekšējā sēdekļa pasažiera zonai.

Mikroautobuss

Drošākās vietas ir tās, kas pagrieztas ar muguru pret kustības virzienu, jo šādā pozīcijā samazinās iespēja pēkšņas bremzēšanas gadījumā atsist galvu pret priekšā esošo sēdekli.

Mazāk drošas vietas ir tās, kas atrodas tieši pie priekšējā stikla, jo negadījuma gadījumā pastāv lielāks risks saskarties ar plīstošu stiklu. Tāpat kā automašīnā, arī šeit nav ieteicams sēdēt blakus vadītājam.

Trolejbuss

Drošākās vietas ir labajā ejas pusē (ja satiksme notiek pa labo pusi), jo tās samazina risku saskarties ar pretī braucošu transportu. Tāpat arī centrālās vietas, kas ir izvietotas pretēji braukšanas virzienam, tiek uzskatītas par drošākām.

Mazāk drošas vietas ir līdzīgas tām, kas mikroautobusā. Ieteicams izvairīties no sēdvietām pie logiem un durvīm, jo negadījuma gadījumā pastāv lielāks risks saskarties ar plīstošu stiklu.

Pilsētas autobuss

Drošākās vietas atrodas salona vidusdaļā labajā pusē, ar seju braukšanas virzienā. Tās ir vistālāk no pretī braucoša transporta, samazinot iespējamo risku negadījuma situācijā.

Mazāk drošas vietas ir pirmajās divās sēdekļu rindās, jo lielā priekšējā stikla dēļ pastāv lielāks risks saskarties ar stikla lauskām. Tas attiecas arī uz sēdvietām pie logiem un durvīm. Savukārt aizmugurējās rindas var būt mazāk drošas sadursmes gadījumā no aizmugures.

Sķir otru lapu, lai turpinātu lasīt