Nē, nav taisnība
“New South Wales” Univeristātē Kensingtonā uzskata, ka pagaidu dzirdes zudums pēc koncerta nav dzirdes orgānu bojājums – tā ir organisma aizsardzības reakcija. Pēc dažām stundām vai dienām viss nostāsies savās vietās.
Jā, ir kaitējums
Ievietojot ausī mazu mikrofonu studentiem – brīvprātīgajiem un pēc tam izpētot to pēc kluba apmeklējuma, pētnieki nonākuši pie secinājumiem, ka viens no 10 jauniešiem cieš no ausī dzirdamas citas skaņas, kas ilgst līdz pat vairākām dienām.
Spriedums: Jā ir kaitīga skaļa mūzika
Nedaudz piepūlies un ielūkojies savā ausī. Lūk, tur labirintā (tā ir iekšējā auss) dzīvo īpaši jūtīgas šūnas. Un skaļa mūzika šīs šūnas bojā. Un pēc tam jūs mokaties vairākas dienas ar galvassāpēm, reiboņiem un samazinātu dzirdi.
Ja troksnis pārsniedz pieļaujamo līmeni – 85 decibeli, ieteiktu lietot dzirdes aizsardzības līdzekļus. Tāpēc neaizmirsti koncertā lietot ausu aizbāžņus!
Avots: www.maximonline.ru
Tevi noteikti interesēs
- Zemē atrastā nauda: nevis veiksme, bet augstāku spēku zīme – kas patiesībā tev ir jāzina par atradumuby Rinalds Bergmanis
- Kaķis nejauši nogāza vīra telefonu – tajā brīdī uz ekrāna uzplaiksnīja ziņa: “Labrīt, dārgais…”by Rinalds Bergmanis
- Bērni un mazbērni nevarēja ierasties uz vecmāmiņas dzimšanas dienu: es izdomāju plānu, kā glābt svētkusby Rinalds Bergmanis