Nē, nav taisnība
“New South Wales” Univeristātē Kensingtonā uzskata, ka pagaidu dzirdes zudums pēc koncerta nav dzirdes orgānu bojājums – tā ir organisma aizsardzības reakcija. Pēc dažām stundām vai dienām viss nostāsies savās vietās.
Jā, ir kaitējums
Ievietojot ausī mazu mikrofonu studentiem – brīvprātīgajiem un pēc tam izpētot to pēc kluba apmeklējuma, pētnieki nonākuši pie secinājumiem, ka viens no 10 jauniešiem cieš no ausī dzirdamas citas skaņas, kas ilgst līdz pat vairākām dienām.
Spriedums: Jā ir kaitīga skaļa mūzika
Nedaudz piepūlies un ielūkojies savā ausī. Lūk, tur labirintā (tā ir iekšējā auss) dzīvo īpaši jūtīgas šūnas. Un skaļa mūzika šīs šūnas bojā. Un pēc tam jūs mokaties vairākas dienas ar galvassāpēm, reiboņiem un samazinātu dzirdi.
Ja troksnis pārsniedz pieļaujamo līmeni – 85 decibeli, ieteiktu lietot dzirdes aizsardzības līdzekļus. Tāpēc neaizmirsti koncertā lietot ausu aizbāžņus!
Avots: www.maximonline.ru
Tevi noteikti interesēs
- Vīrs bija komandējumā, un vīramāte ieradās ciemos uz mūsu māju Tukumā — taču naktī mani pamodināja dīvaini trokšņi…by Rinalds Bergmanis
- Pirms pāris dienām Latvijas debesīs bija vērojami ļoti netipiski mākoņi +FOTOby Sandra Vīgante
- “Un tad brīnās, ka nav augļu vai tie ir negaršīgi!”: agronome dalās pieredzē, ka lielākā daļa dārznieku nepareizi “baro” savas paprikasby Laura Andersone