Jēkabpils novada iedzīvotāji patiesi nobažījušies gan par savu ikdienu un drošību, gan par saviem mājdzīvniekiem. Kā izrādās, tajā pusē netrūkst vairs ne lāču, ne vilku, ne lūšu.
Viena no 40 meža kamerām, ko savās medību teritorijās izvietojis mednieks Aivars Liepnieks kārtējo reizi fiksējusi pieaugušu lāci. Turklāt tas noticis ne reizi vien. Liepnieks savus video regulāri izvieto arī sociālajos tīklos, teikts Vidusdaugavas TV veidotajā sižetā.
Mednieks reizi gadā vienā video apkopo lielo plēsēju – lāču, vilku un lūšu kadrus vienā video. Ja pirms trim gadiem šis video sasniedza 20 minūšu garumu, tad šogad tas pārsniedz jau stundu. Turklāt klātienē Aivars šos plēsējus arī ir saticis ne reizi vien.
“Pats savām acīm esmu redzējis gan lāci, gan vilkus, gan lūšus – bieži, pat ļoti bieži. Arī tādus, kas ir no manas mājas ap 150 metru… Diemžēl situācija ir tāda, ka pagalmā droši pie savas mājas iet vairs neviens nevar. Es par to vairs nejūtos droši,” – viņš saka.
Kalna pagasta iedzīvotāja Judīte ar ģimeni dzīvo netālu no meža. Viņai patīk doties sēņot un ogot. Tomēr pēdējā laikā viņa no tā izvairās.
Lasi vēl: Cik patiesībā lāču tur dzīvo…. Valmieras novadā meža kamerās nofilmējies iespaidīga izmēra brūnais lācis (video)
“Vīrs taisījās doties uz mežu malku zāģēt. Nepagāja ne pusstunda, kā viņš jau ir mājās. Es jautāju – kas tad nu? Izrādās, aizbraucis uz meža malu, bet tur tikko iemītas, svaigas lāča pēdas. Tā situācija diemžēl nav omulīga. Tā sajūta ir tāda, ka kāds uz tevi skatās…” – iedzīvotāja saka.
“Silava” galvenais pētnieks Jānis Ozoliņš norāda, ka tā absolūti precīzi jau tos lāčus un citus plēsējus saskaitīt savvaļā nav iespējams, tomēr pirms gada Latvijā bija aptuveni 130, šobrīd tie varētu būt 150 lāčiem.
Speciālisti iesaka mežā dodoties skaļi sarunāties un radīt dažādas skaņas, lai izvairītos no tikšanās ar plēsējiem. Ja nu tomēr gadījies tādus satikt, nedrīkst klaigāt, bēgt un vicināties ar rokām. Tā vietā jācenšas saglabāt mieru un lēni jāatkāpjas.
Vairāk skaties Vidusdaugavas TV veidotajā sižetā: