Tas sāksies jau martā. Kāds būs 2025. gada pavasaris un vasara – sinoptiķis izteica prognozi

Speciālisti atkal prognozē laikapstākļu anomālijas. Neparasti siltā 2025. gada ziema jau ir piesaistījusi meteorologu un vienkāršo cilvēku uzmanību.

Janvāris daudzos Eiropas reģionos pārspēja ilggadējo novērojumu rekordus. Tā vietā, lai šogad pirmajā ziemas mēnesī sprakšķētu 30 grādu sals, termometri visbiežāk rādīja pastaigām komfortablu temperatūru un nelielu mīnusiņu maksimums -10 grādu robežās. Vai pavasarī un vasarā mums vajadzētu sagaidīt neparasti augstu temperatūru un kā šādas izmaiņas ietekmē fizisko labsajūtu?

Ietekme uz fizisko labsajūtu. Zinātnieki brīdina par siltas, sniegotas ziemas radīto stresu organismam un nervu sistēmai. Silto laikapstākļu dēļ var saasināties pašsajūta. Pavasara prognozes. Prognozes par 2025. gada pavasari atšķiras. Pozdņakova gaidīja aukstu martu, taču jaunākie dati liecina par pozitīvu temperatūras anomāliju. Hidrometeoroloģijas centra zinātniskais direktors Vilfands sacīja, ka pavasaris šogad var iestāties agrāk nekā parasti.

Kāda būs vasara

Tautas ticējumi saka, ka silta ziema vēsta par vēsu vasaru, taču globālās sasilšanas apstākļos šis apgalvojums ne vienmēr ir patiess. Saskaņā ar provizoriskajām prognozēm 2025. gada vasara varētu būt viena no piecām karstākajām uz planētas, taču nepārspēs 2024. gada rekordu. Vairākas prognozes paredzēja, ka šis gads būs starp trim līdz pieciem karstākajiem. Viena no prognozēm bija, ka tā pat būs otrajā vietā. Taču pagaidām tie ir tādi aprēķini, kas man atgādina inflācijas prognozi… Šī prognoze tiks precizēta gada vidū.

Globālās sasilšanas ietekme

Uz Zemes notiek dabiska parādība La Ninja, kas saistīta ar ūdens temperatūras pazemināšanos Klusā okeāna ekvatoriālajā daļā. Tas ietekmē laikapstākļus gandrīz visā planētas teritorijā. Saskaņā ar provizoriskajām prognozēm La Ninja būs īslaicīga un jau aprīlī pāries neitrālā fāzē. Okeāna straumju fāžu maiņas īpatnība ir tā, ka La Ninjas laikā siltums no atmosfēras intensīvi nonāk okeānā, bet El Ninjo laikā viss ir pretēji – siltā gaisa plūsma no okeāna nonāk atmosfērā un izraisa pārmērīgu ūdens virsmas temperatūras paaugstināšanos Klusā okeāna ekvatoriālajā daļā.

Lasi vēl: 7.februārī cilvēki tiek aicināti uzlādēt telefonus un sagatavoties līdzīgi, kā gaidot vētru

Kā norāda pētnieki, pēdējo reizi El Ninjo fenomens ilga no 2023. gada maija līdz 2024. gada aprīlim, pēc tam pārgāja neitrālā fāzē, taču tā sekas turpināja ietekmēt laikapstākļus – 2024. gads kļuva par karstāko gadu uz Zemes, pārspējot 2023. gada rekordu.

Bet ko mēs sagaidīsim tieši Latvijā? Skaidrosim tālāk. 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment