Taukains traips uz iecienītākajām drēbēm pārvēršas par murgu, kad tradicionālās metodes ir neefektīvas.
Mazgāšana veļas mašīnā, speciāli traipu tīrīšanas līdzekļi, tautas padomi – nekas nelīdz. Taču risinājums slēpjas vienkāršās lietās, par kurām maz kāds zina.
Regulāra skolas krīta un tvaika apstrāde var paveikt neiespējamo, atgriežot lietām perfektu izskatu. Sasmalciniet krīta gabalu smalkā pulverī. Uzmanīgi uzkaisiet pulveri problemātiskajā zonā, viegli berzējot to audumā.
Atstājiet divas līdz trīs stundas – krīta daļiņas absorbēs taukus kā sūklis. Procesu nevajag sasteigt – jo ilgāk kompozīcija saglabājas uz materiāla, jo pamanāmāks rezultāts. Visus atlikumus noslaukiet ar sausu drānu, pēc tam noslaukiet virsmu ar nedaudz mitru drānu.
Nākamajā darbībā ir nepieciešams tvaika tīrītājs. Uzstādiet kompakto uzgali un izvēlieties tvaika režīmu. Lēnām apstrādājiet piesārņoto vietu ar apļveida kustībām, turot ierīci 5–7 cm attālumā no auduma.
Siltums un mitrums sadalīs tauku molekulas, un krīts pabeigs darbu. Pēc 10-15 minūtēm traips izšķīst, atstājot tikai svaigumu.
Metode prasa pacietību, taču tā garantē kaut ko tādu, ko citas metodes nenodrošina. Jums vairs nav piecas reizes jāmazgā lietas vai jāslēpj bojātās drēbes skapja tālākajā stūrī. Sastāvdaļu vienkāršība un pieejamība padara šo metodi par universālu glābiņu jebkurā situācijā.
Zināms analogs šai metodei ir soda un gludināšana. Šajā sakarā uzberiet sodu uz traipa, pārklājiet ar papīra dvieli un gludiniet ar karstu gludekli. Pēc tam atstājiet lietu neskartu uz nakti, bet nākamajā dienā noslaukiet apģērbu ar mitru sūkli un mazgājiet lietu kā ierasts veļas mašīnā.
Varat ari pamēģināt kartupeļu cieti. Šajā sakarā būs nepieciešams apvienot 50 ml piena ar 4 ēdamkarotēm kartupeļu cietes. Maisījums tad jāuzliek uz traipa un jāatstāj uz pāris stundām. Tad notīriet apģērbu ar mitru sūkli un mazgājiet kā ierasts.